If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: brif.mk redirected to: www.brif.mk

site title: Бриф | Нешто повеќе!

Our opinion:

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at https://vturl.net VeryTinyURL

Meta tags:
description=Нешто повеќе!;
keywords=news,macedonia,newspaper,brif,posts,vesti,novosti,sport,biznis;

Headings (most frequently used words):

на, во, за, со, од, се, видео, ја, заев, соработка, да, граѓаните, категории, откако, почнува, земјоделството, би, новата, меморандум, груевски, министерот, босна, херцеговина, македонија, жито, паника, прилеп, сараево, ќе, го, администрација, назначувањето, членови, управните, надзорните, одбори, манчевски, неделава, извештај, вработувањата, бројот, јавната, мтсп, формиран, специјализиран, тим, постапување, по, итни, предмети, ранливи, областа, menu, сезонски, починал, работник, венецуела, суд, врховниот, header, му, слошило, паднал, приколка, врз, него, паднала, вреќа, момче, германија, почина, клуб, скопјанка, климатизирана, ноќен, лице, нападна, академици, напади, земјотрес, силен, погоден, егејот, магистранти, апокалипсата, лондон, јадачи, четворицата, дом, мојот, ноќевање, бесплатно, киселина, уапсено, хеликоптер, човек, одметнат, сиенен, логото, покриена, глава, чија, удира, едно, кое, твитна, трамп, реакции, жестоки, излегла, осомничено, просторија, решенијата, повика, ќебиња, регионот, фото, галерија, свечен, дочек, аеродромот, сител, конечно, прилог, сиромаштијата, коментар, добредојдовте, реалноста, купуваат, душеци, нов, свет, накратко, видеа, спорт, магазин, најнови, хроника, ракурс, кломпи, економија, балкан, бриф, агро, клиники, скопските, импулс, премиерот, такси, сум, ги, апелација, сјо, бара, што, мерката, изненадена, направиме, милевска, канческа, силувал, скалпел, сечел, починала, потврди, кривичен, напред, парламентот, одиме, парламетарната, интензивира, средбата, џаферовиќ, бих, претседавачот, јанакиески, пасоши, без, остануваат, протугер, божиновски, јанкулоска, акција, реформа, ајде, министер, пченица, покажува, помал, род, николовски, шаровиќ, потпишаа, исплатата, субвенциите, пчеларите, владата, усвои, хрватскиот, одбрана, излезеност, поднесе, оставка, поради, пожарите, сплит, седум, пожари, споија, еден, коѕијас, влада, потсмири, реториката, но, жетвата, одсто, суштински, peace, врховен, заседава, притворот, обвинети, таргет, тврдина, потпиша, мостарската, повелба, мир, прими, наградата, мostar, connection, средба, спасовски, безбедност, рсе, могерини, грчките, власти, зборувале, прашањето, името, референдумот, дојран, успешен, 50, ништо, не, дела, излезе, инвеститори, добродојдени, директорка, ујп, најави, голема, даночна, вмро, дпмне, замина, опозиција, лазе, еленовски, коалицијата, сите, која, нормална, држава, народни, пари, плаќала, 20, телохранители, трошела, ресурси, обезбедување, осомничен, тешки, кривични, странски, трст, сменето, компании, српскиот, принц, ѓорѓе, принцезата, фелона, караѓорѓевиќ, кажаа, судбоносното, бруто, плати, државата, вработување, младите, приватните, милиони, форум, евра, до, крајот, годинава, ковачевски, ребалансот, кратат, непродуктувните, трошоци, парите, насочуваат, кон, анѓушев, бизнис, страни,

Text of the page (most frequently used words):
видео (16), #македонија (13), заев (12), #повеќе (7), дека (6), што (6), откако (6), бриф (6), #сараево (5), #министерот (5), владата (5), #премиерот (5), #новата (4), #соработка (4), прилеп (4), одиме (4), жито (4), граѓаните (4), како (4), зоран (4), бих (4), излезе (4), претседавачот (4), категории (4), средбата (3), мтсп (3), специјализиран (3), тим (3), екс (3), почнува (3), одбори (3), постапување (3), итни (3), предмети (3), #ранливи (3), администрација (3), манчевски (3), кон (3), надзорните (3), управните (3), despacito (3), членови (3), извештај (3), сите (3), северина (3), денеска (3), според (3), вчера (3), аеродромот (3), хроника (3), коалицијата (3), груевски (3), суд (3), агро (3), економија (3), свет (3), магазин (3), еленовски (3), спорт (3), ракурс (3), видеа (3), поради (3), референдумот (3), без (3), вака (3), херцеговина (3), џаферовиќ (3), босна (3), напред (3), нов (3), кога (3), вмро (3), република (3), дпмне (3), трамп (3), мерката (2), прашањето (2), изненадена (2), притвор (2), влада (2), клиники (2), остануваат (2), името (2), париз (2), нови (2), земјоделството (2), бара (2), компании (2), областа (2), бруто (2), вели (2), галерија (2), државата (2), младите (2), дојран (2), лазе (2), опозиција (2), замина (2), регионот (2), импулс (2), парламетарната (2), интензивира (2), парламентот (2), дочек (2), свечен (2), најави (2), пее (2), фото (2), сервисите (2), стриминг (2), досега (2), песна (2), најслушана (2), рекордите (2), урна (2), успешен (2), жетвата (2), канческа (2), милевска (2), девојче (2), македонско (2), меморандум (2), при (2), врховниот (2), врховен (2), оставка (2), македонскиот (2), премиер (2), обезбедување (2), импресум (2), маркетинг (2), формиран (2), вести (2), биле (2), девојка (2), тврдина (2), таргет (2), неделава (2), обвинети (2), сител (2), menu (2), претседателот (2), content (2), skip (2), реалноста (2), преку (2), паника (2), треба (2), поднесе (2), дома (2), нас (2), хрватскиот (2), министер (2), одбрана (2), која (2), вработувањата (2), бројот (2), јавната (2), средба (2), услови (2), кломпи (2), предводена (2), часот (2), спасовски (2), околу (2), заседава (2), душеци (2), ќебиња (2), контакт (2), политика (2), работи (2), користење (2), безбедност (2), федерер (2), покажува (2), назначувањето (2), трајче (2), манастирец (2), connection (2), peace (2), мostar (2), наградата (2), победи (2), чешка (2), дом (2), унија (2), работник (2), огласот (2), кој (2), приватните, вработување, владина, плати, годинава, судбоносното, кажаа, караѓорѓевиќ, фелона, принцезата, ѓорѓе, српскиот, дава, милиони, евра, крајот, принц, 2017, реформа, плата, тогаш, кривични, тешки, осомничен, ресурси, трошела, телохранители, плаќала, пари, народни, држава, нормална, овците, социјалдемократската, чува, кучето, волкот, штити, овчарот, долунаведеното, логиката, ако, мојот, ноќевање, бесплатно, акција, направиме, дела, амбасадорот, дообразување, странски, нивно, места, работни, трајни, насочуваат, парите, трошоци, непродуктувните, кратат, ребалансот, ковачевски, добродојдени, инвеститори, трст, лазар, форум, бизнис, анѓушев, даночна, голема, ујп, директорка, иницирана, била, одлуката, подобра, одлука, донела, коѕијас, неофицијални, потсмири, тројца, повелба, мир, прими, обжалените, решенија, апелациаја, случаите, потпиша, поточно, горан, грујевски, поранешниот, началник, петта, мостарската, придонесот, тони, оствари, зборувале, внатрешни, оливер, дел, владината, делегација, советот, благодарност, министри, денис, звиздиќ, синоќа, мостар, врачи, управа, јакимовски, грчките, именување, вработувања, денешната, седница, започне, назначување, основа, директори, недела, државните, институциите, големиот, број, search, header, детален, оваа, поранешен, права, притворот, mинистерството, труд, социјална, формираше, корисници, услуги, текот, надлежност, меѓуопштински, информатичко, општество, дамјан, власти, могерини, реториката, потпишаа, усвои, исплатата, субвенциите, пчеларите, николовски, шаровиќ, завршија, пожарите, пченицата, земјоделците, тргнаа, собирниот, пункт, таму, балкан, армијата, квалитетот, споија, ништо, суштински, сменето, сплит, седум, пожари, еден, командант, дамир, крстичевиќ, претседателката, колинда, грабар, китаровиќ, проверува, житото, рсе, кои, одсто, излезеност, турција, кипар, клучните, прашања, атина, разговарала, високата, претставничка, европската, надворешни, безбедносна, легитимен, блиската, информации, мелница, пченица, помал, род, првичните, апокалипсата, биде, изјаснување, излегле, 1400, дојранчани, исполнет, законскиот, цензус, ајде, ноќен, јадачи, навивачи, личности, фудбалски, фанови, нудат, престој, странските, доналд, суперкуп, повтори, делото, макрон, жените, забелешката, предизвика, познати, храватската, освојам, зверев, можеше, бидеш, пољубезен, дозволеше, уште, имиџот, некој, поен, желбата, поголем, профит, угостителите, наруши, дискусии, дива, роџер, синот, мадрид, урнебесна, реакција, таткото, кажал, барса, трудна, цветанка, иванова, генерален, секретар, собранието, води, запре, затвори, планета, пиво, фест, чест, хитот, споулаве, целата, престигна, знае, смртни, казни, уривање, зграда, северна, кореја, меси, освои, времиња, најчитани, останатите, секунда, читателот, скапоцена, затоа, нашите, содржини, трескавично, сајтот, можно, покуси, сепак, доволно, информативни, секоја, живее, поедини, настаните, страни, интернет, медиум, труди, информира, светот, време, навремено, проверено, текстови, фотографии, аудио, снимки, денешното, накратко, плажи, тенисер, битката, 1969, година, трикиќ, учествувал, снимањето, филмот, неретва, додека, ракометната, репрезентацијата, убедливо, хрватска, најуспешниот, возите, телефоните, црногорското, црна, приморје, кренати, погледнете, туристи, спасија, давеник, гора, заборавете, една, загина, нејзината, другарка, тешко, повредена, вознемирувачко, најкоментирани, топ, четворицата, вреќа, слошило, паднал, приколка, врз, него, паднала, одметнат, сезонски, хеликоптер, нападна, венецуела, жестоки, реакции, твитна, починал, удира, германија, просторија, излегла, повика, такси, починала, момче, почина, клуб, фабриката, истовар, товарно, моторно, возило, сезонскиот, кое, човек, скопјанка, геолошкиот, остров, кос, длабочина, десет, километри, соошти, топографски, бодрум, егејот, погоден, силен, земјотрес, академици, магистранти, грчкиот, град, чија, лондон, глава, покриена, логото, сиенен, напади, киселина, уапсено, турскиот, едно, осомничено, лице, епицентарот, земјотресот, бил, меѓу, климатизирана, силувал, универзитетските, пишуваат, сила, сега, наеднаш, било, сиромаштија, добредојдојвте, социјалните, светска, конечно, прилог, сиромаштијата, коментар, добредојдовте, пристигна, економска, беше, официјална, јавни, скопје, набавуваат, пижами, постелнина, објавен, бирото, набавки, проценета, вредност, купуваат, скопските, скоро, латас, ивона, прва, посета, скалпел, култура, јанкулоска, божиновски, протугер, пасоши, поранешната, министерка, елизабета, кривичен, специјалното, јавно, обвинителство, сум, сјо, најнови, сечел, јанакиески, решенијата, сретна, пасошите, претставничкиот, парламентарното, собрание, шефик, неговите, соработници, одлучил, потврди, апелациониот, доцна, попладнево, соопшти, разгледување, жалбите, апелација, нешто,
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)
 • Кожувчанка
 • Жетвата на пченица покажу...
 • Николовски и Шаровиќ во С...
 • Почнува исплатата на субв...
 • Владата усвои Меморандум ...
 • Хрватскиот министер за од...
 • Коѕијас: Новата влада ја ...
 • (ВИДЕО) Српскиот принц Ѓо...
 • Заев: Бруто плати од држа...
 • Анѓушев на бизнис форум в...
 • Откако ВМРО-ДПМНЕ замина ...
 • Почнува назначувањето на ...
 • Манчевски: Неделава извеш...
 • МТСП: Формиран специјализ...
 • Која нормална држава со н...
 • Ајде да направиме акција:...
 • Четворицата “Јадачи” од А...
 • АКАДЕМИЦИ -МАГИСТРАНТИ
 • Егејот погоден од силен з...
 • Напади со киселина во Лон...
 • Жестоки реакции откако Тр...
 • (ВИДЕО) Одметнат хеликопт...
 • Сезонски работник во Жит...
 • Момче од Германија почина...
 • Скопјанка од климатизиран...
 • (ВИДЕО) Канческа-Милевска...
 • Апелација ги потврди реше...
 • Претседавачот во Парламен...
 • (ФОТО ГАЛЕРИЈА) Свечен до...
 • Се купуваат ќебиња, душец...
 • despasito
 • severina
 • cvetanka
 • tatko_tepa_sin
 • mesi2
 • severna_koreja_smrtna_kaz...
 • elenovski
 • zaev_bosna
 • zaev_saraevo
 • despasito
 • severina
 • tramp_brizit
 • super_kup
 • zverev_federer
 • rakomet
 • trajce
 • devojki
 • davenik

Verified site has: 71 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-55 56-60 61-65 66-70 71-71


Top 50 hastags from of all verified websites.

Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Date Tue, 25 Jul 2017 08:46:37 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection keep-alive
Set-Cookie __cfduid=d08ad5d25cab22955b80a25c7bbbb98a51500972397; expires=Wed, 25-Jul-18 08:46:37 GMT; path=/; domain=.brif.mk; HttpOnly
Vary Accept-Encoding
X-Powered-By PHP/5.5.9-1ubuntu4.14
Set-Cookie PHPSESSID=i2nuuueaeing0162ursfdcp3c5; path=/
Expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma no-cache
Location htt???/www.brif.mk/
Accept-Ranges bytes
X-Varnish 1771242637
Age 0
Via 1.1 varnish
Server cloudflare-nginx
CF-RAY 383dd98a96102c2a-AMS
HTTP/1.1 200 OK
Date Tue, 25 Jul 2017 08:46:39 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection keep-alive
Set-Cookie __cfduid=dffbe65d8609ea210b6b91fdb53dcf2131500972397; expires=Wed, 25-Jul-18 08:46:37 GMT; path=/; domain=.brif.mk; HttpOnly
Vary Accept-Encoding
X-Powered-By PHP/5.5.9-1ubuntu4.14
Set-Cookie PHPSESSID=ifrgg1mei0tevbmh4jgk8t9rb0; path=/
Expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma no-cache
Link ; rel="htt????/api.w.org/"
X-Varnish 1771242639
Age 0
Via 1.1 varnish
Server cloudflare-nginx
CF-RAY 383dd98c50d214b5-AMS
Content-Encoding gzip

Meta Tags

title="Бриф | Нешто повеќе!"
charset="UTF-8"
name="viewport" content="width=device-width"
name="description" content="Нешто повеќе!"
name="keywords" content="news,macedonia,newspaper,brif,posts,vesti,novosti,sport,biznis"
property="og:type" content="website"
property="og:site_name" content="Бриф"
property="og:title" content="Бриф"
property="og:url" content="htt???/www.brif.mk/"
property="og:description" content="Нешто повеќе!"
property="og:locale" content="_mk_MK"
property="og:image" content="htt???/brif.mk/wp-content/uploads/2013/11/Brif.mk_logo_nofeatured_meta.jpg"
property="og:image:type" content="image/jpeg"
name="generator" content="WordPress 4.5.2"

Load Info

page size108411
load time (s)2.337726
redirect count1
speed download8911
server IP104.27.172.198
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"