If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: reporter.al redirected to: www.reporter.al

site title: Lajme, analiza dhe investigime nga Shqipëria dhe rajoni

Our opinion:

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at https://vturl.net VeryTinyURL

Meta tags:
description=Reporter.al sjell lajmet e fundit, analizat, investigimet gazetareske dhe opinionet mbi Shqipërinë dhe rajonin;
keywords=Lajme, Investigimi, Intervista, Shqiperia, Rajoni,;

Headings (most frequently used words):

për, në, kroacia, foto, maqedonase, të, së, dhe, ish, mban, qeverisë, krijimin, peng, përditshmes, shqipe, gjuha, këndvështrimeve, përtej, tiranë, sahatit, re, kufitare, vendkalimet, pakëta, zgjatojnë, rrugët, mes, shqipërisë, malit, zi, është, jugosllavia, feudale, paaftë, kulla, që, ujqërit, pasiv, nga, lufta, tmerrshme, sirisë, video, fokus, nyje, debati, arrestohet, drejtori, burgjeve, akuzohet, korrupsion, maqedonia, me, paralajmërojnë, luftë, tregtare, verën, trazirat, pafundme, rumani, po, rrezikojnë, stabilitetin, vendit, familja, përfiton, bashkëjeton, reformuar,

Text of the page (most frequently used words):
për (23), dhe (23), një (7), foto (7), nga (6), 2017 (6), feb (5), #rajoni (4), #qeverisë (4), nuk (4), trump (4), #rreth (4), ish (3), #përse (3), blog (3), epokës (3), #është (3), #mbijetojmë (3), #parlamenti (3), fotogaleri (3), krijimin (3), nesh (3), lajm (3), kombëtar (3), opinion (3), sahatit (3), #investigime (3), analiza (3), hec (3), kontaktoni (3), lajme (3), europian (3), shqipe (2), arrestohet (2), burgjeve (2), mund (2), drejtori (2), vjosën (2), akuzohet (2), korrupsion (2), pasiv (2), kërkon (2), 2016 (2), maqedonase (2), paralajmërojnë (2), përditshmes (2), qëndrueshëm (2), analize (2), këndvështrimeve (2), përtej (2), tiranë (2), kulla (2), zgjedhjet (2), vendi (2), politike (2), bashkitë (2), zhvillimi (2), kanë (2), rumani (2), kërkojnë (2), anulimin (2), eve (2), strategji (2), maqedonisë (2), bashkëjeton (2), 2014 (2), parkut (2), videogaleri (2), malit (2), mes (2), kufitare (2), rusia (2), mbeten (2), vjosës (2), video (2), intervista (2), shqipërisë (2), reportazhe (2), willige (2), andrea (2), faqja (2), pare (2), politika (2), ndiqni (2), feudale (2), familje (2), tre (2), kroacia (2), dekriminalizimit (2), pas (2), nyje, gjuhës, zgjatojnë, dyja, debati, partitë, përfshira, mbajnë, shkurtonin, rrugët, powered, dialogut, sekret, reformuar, paaftë, jugosllavia, gjuha, mban, peng, çështja, vendkalimet, ngecur, ose, krijonin, shumë, mundësi, reja, bisedimet, sjellin, pika, banorët, formimin, qeverie, pakëta, por, hosting, gjithë, cincopa, premtimet, inaugurimet, ato, pezull, maqedoni, rrugë, përgjatë, vitesh, viteve, luftë, armë, municione, rekorde, thyejnë, shitje, bërë, zagrebi, verën, tregtare, maqedonia, arabisë, përbashkët, platformës, përçarë, shqiptarët, korrupsionit, dekretin, hetim, nën, rumun, vjetra, saudite, fokus, investigim, humbisni, mos, mjedisi, energjia, korrupsioni, watch, media, more, published, sirisë, duke, tmerrshme, lufta, përfiton, siri, devijohen, stoqe, këto, bazuara, shqetësimet, injoruar, ministrat, vendit, fundit, këndet, tona, prej, tashmë, fshat, kalimtarët, shfaqet, ajo, cilat, pazakonta, kullës, cilët, tiranës, karakteristik, objektit, fotosh, seri, mbledhur, dervishi, ivana, birn, fotoreporterja, ujqër, lënë, stabilitetin, pasoja, rrezikojnë, pafundme, trazirat, ekspertët, ekonomia, njerëzve, besimin, dëmshme, afatgjata, kenë, zakonet, kundërprotestave, protestave, vala, ujqërit, familja, njerëzit, jetesën, përshtatur, grabitqare, tyre, predatore, kundër, elitat, dalë, bënte, cila, frike, shkallë, pasiguri, kaos, shkaktojë, terrorist, donald, shba, presidenti, muaj, ende, mbushur, stiglitz, çdo, krenar, pesëdhjetave, përkeqësuar, verhofstadt, guy, europë, armëve, kontrollin, baltik, test, ndjeshëm, janë, volker, perëndimin, këtij, ushtarake, marrëdhëniet, vitit, fillim, krimesë, aneksimi, perthes, joseph, fillon, hollandë, tjera, stephanie, vitin, pesimiste, optimiste, vendet, stafi, korrigjime, ankesa, rregulla, dhuna, privatësisë, shpeshta, pyetje, facebook, twitter, google, rss, reserved, rights, thomson, kurrë, shumëkënd, vajzat, karriera, funksionojë, amerikan, proteksionizmi, baldwin, richard, vetëm, dibrane, kapo, pranueshme, klodiana, bukurie, konkurse, komisionet, kthen, serb, georgiev, slobodan, dekriminalizoi, ardhshme, francë, përballur, deputetë, zgjon, veliera, afatit, formularin, ndryshuan, bashkie, kryetarë, durrsakët, kqz, rama, all, masive, protestë, opozita, reformës, rrugën, gjumi, mbrojtje, vetingun, apo, mirë, gjë, ndonjë, kërkuar, kurajën, pasur, kemi, trashëgimisë, shkak, pakënaqësi, mjerim, bllokuara, perëndimor, ballkanit, shoqëritë, lexuarat, komentuarat, hapim, dorëhiqen, gjermani, largua, kujtdo, falje, kërkoj, valbonës, parkun, punën, vazhdojnë, europën, tepelenën, kritike, rëndësi, bashkimit, krijimi, ethshme, klima, ndoshta, atë, zhvillohen, jehuda, njerëz, institucioneve, erdoganit, drejtuesit, gërdecin, mbrojtjes, ministrinë, përgjegjës, shpall, apelit, gjykata, turqinë, shtëpie, frymë, merrja, ekonomike, rritja, negativ, deflatorit, çudia, tutje, nisën, shqipëria,
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)

The site also has references to the 2 subdomain(s)

  pushtetivendor.reporter.al  Verify   dokumente.reporter.al  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Date Wed, 22 Feb 2017 13:00:25 GMT
Server Apache/2.4.23 (Unix) OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4
Location htt????/www.reporter.al/
Content-Length 232
Connection close
Content-Type text/html; charset=iso-8859-1
HTTP/1.1 200 OK
Date Wed, 22 Feb 2017 13:00:26 GMT
Server Apache/2.4.23 (Unix) OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4
X-Powered-By PHP/5.5.38
Link ; rel="htt????/api.w.org/", ; rel=shortlink
Content-Encoding gzip
Vary Accept-Encoding
Set-Cookie _icl_current_language=sq; expires=Thu, 23-Feb-2017 13:00:26 GMT; Max-Age=86400; path=/
Set-Cookie _icl_current_language=sq; expires=Thu, 23-Feb-2017 13:00:26 GMT; Max-Age=86400; path=/
Connection close
Transfer-Encoding chunked
Content-Type text/html; charset=UTF-8

Meta Tags

title="Lajme, analiza dhe investigime nga Shqipëria dhe rajoni"
charset="UTF-8"
name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"
name="robots" content="noodp,noydir"
name="description" content="Reporter.al sjell lajmet e fundit, analizat, investigimet gazetareske dhe opinionet mbi Shqipërinë dhe rajonin"
name="keywords" content="Lajme, Investigimi, Intervista, Shqiperia, Rajoni,"
property="og:locale" content="sq_AL"
property="og:title" content="Lajme, analiza dhe investigime nga Shqipëria dhe rajoni"
property="og:description" content="Reporter.al sjell lajmet e fundit, analizat, investigimet gazetareske dhe opinionet mbi Shqipërinë dhe rajonin"
property="og:url" content="htt????/www.reporter.al/"
property="og:site_name" content="reporter.al"
property="article:publisher" content="htt????/www.facebook.com/reporteralbania"
property="fb:admins" content="733836832"
property="og:image" content="htt???/www.reporter.al/wp-content/uploads/reporter12001.png"
name="twitter:card" content="summary"
name="twitter:description" content="Reporter.al sjell lajmet e fundit, analizat, investigimet gazetareske dhe opinionet mbi Shqipërinë dhe rajonin"
name="twitter:title" content="Lajme, analiza dhe investigime nga Shqipëria dhe rajoni"
name="twitter:site" content="@reporteralbania"
name="twitter:domain" content="reporter.al"
name="twitter:image:src" content="htt???/www.reporter.al/wp-content/uploads/reporter12001.png"
name="twitter:creator" content="@reporteralbania"
name="msvalidate.01" content="df5c71274a8dcfc2ae1603a7237ad17f"
name="google-site-verification" content="ovaEW4Xo4rwA6Z2AIbXOxyO_Tn-9zSWDopr_W0fFI6Q"
name="generator" content="WordPress 4.6.3"
name="generator" content="WPML ver:3.5.1.1 stt:1,50;"
name="generator" content="Powered by Visual Composer - drag and drop page builder for WordPress."

Load Info

page size57600
load time (s)1.079877
redirect count1
speed download12964
server IP144.76.16.245
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"