If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: time.mk redirected to: www.time.mk

site title: Вести | TIME.mk...

Our opinion:

website (probably) only for adults * website (probably) only for adults ! YELLOW status (not for everyone) - not for everyone
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Hashtags existing on this website:Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at https://vturl.net VeryTinyURL

Meta tags:

Headings (most frequently used words):

пред, часа, на, мин, објавено, во, тукушто, се, за, од, со, да, видео, го, build, не, 17, кој, инфо, европа, има, факултети, до, по, телефони, тв, екипа, ќе, кои, сакам, мк, news, 14, над, му, скопје, 12, on, а1, зошто, нова, без, вили, слободен, нови, центар, печат, двете, 19, 22, игра, аргентинецот, херој, германците, 2019, лекција, година, следеше, добра, казна, малиот, избраа, адолф, лидер, гризман, обиде, хитлер, меша, свој, симеоне, работата, time, федерер, летачки, uber, принципот, работи, возач, дрон, такси, летечко, мотор, руски, худ, првиот, scorpion, телефоните, oppo, сензори, камерни, project, робин, дубровник, застанува, роденден, легендата, готово, ништо, манчестер, поразот, фалкао, многу, некој, денес, само, ријана, отвори, повторно, дрејк, четири, поседува, веќе, години, бебе, нетпрес, спаси, losing, лента, кортикалната, прошетаме, it, over, control, without, harris, ai, we, can, капитализам, точка, 57, дерби, sam, kevin, црнобело, 2008, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, weiner, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 39, 46, животот, 37, 31, денар, lider, 41, мсу, знаци, вечер, хороскопски, три, овие, љубомората, пазете, си, мајка, република, press24, филм24, 16, гас, додај, 36, курир, кажам, ohridnews, kumanovo, стандард, 15, слободна, 10, 50, 365, кајгана, час, 5x, колку, бужаровски, вечера, таткото, бебиња, искасапил, ги, тој, па, него, одбила, помрачил, евра, милион, еден, добивка, тетово, ад, тетекс, метро, убиец, умот, град, долго, аи, месеци, трпела, што, еве, тајна, чувана, откри, хоџај, кошаркарка, српска, претепаната, формирана, биде, општини, српските, заедницата, светот, најмалиот, права, страни, решение, конечно, сме, ставови, доближени, уставот, држат, заев, блокадата, сјо, општина, врз, насилство, случајот, рочиште, второ, вести, продолжува, железничкиот, лозана, излез, репортажа, проекти, иновативните, поддршката, расте, изумираат, јазиците, кризата, единствен, сообраќај, избори, панчевски, распределен, сум, причина, реџепагиќ, седат, судија, човековите, под, пијано, база, спасиме, ја, истата, дозвола, дали, одговори, дебрца, градежната, јанковец, инвеститорот, песочан, зг, куманово, градоначалник, кандидати, луѓе, трговија, шумата, владиката, два, прва, ноктурната, потевска, археологија, историја, студенти, конференција, научна, детството, петар, промени, технологијата, mk, покажуваат, слики, историски, жителите, апелираат, канала, сопре, закана, мистериозен, дуп, повлече, бараат, граѓаните, детектиран, облак, радиоактивен, мелбурн, населбата, трговскиот, урива, авионот, кога, моментот, реторика, отровна, политичари, от, дебар, полиција, четиринаесет, српската, дом, семејниот, убиена, охрид, пензионерката, вчера, сообраќајки, крв, маало, дарувај, дело, добро, направи, грција, купуваат, масовно, македонците, 2001,

Text of the page (most frequently used words):
#вести (52), #поврзани (39), пред (35), нова (26), часа (19), #македонија (18), инфо (17), 00h (17), мрт (17), #европа (17), курир (16), дека (16), #press24 (15), кои (15), #република (15), видео (14), кој (14), #скопје (13), #канал5 (13), што (13), time (13), мин (13), вечер (12), објавено (12), feb (12), тукушто (11), центар (11), сител (11), retweets (10), hosted (10), going (10), interested (10), details (10), телевизија (10), мкд (10), favorites (10), фактор (9), како (9), точка (9), алсат (8), година (8), екипа (8), факултети (8), косово (8), сакам (8), има (8), ден (8), локално (7), печат (7), или (7), светот (7), заев (7), денеска (7), репортер (7), телефони (7), сообраќај (6), gol (6), стандард (6), вест (6), кажам (6), додека (6), може (6), слободен (6), exclusive (6), кајгана (5), build (5), технологија (5), wednesday (5), маало (5), дебар (5), црнобело (5), кога (5), првиот (5), време (5), дали (5), студенти (5), ohridnews (5), добро (5), случајот (5), избори (5), ова (5), smartportal (5), федерер (5), макфакс (5), суперспорт (5), расте (5), само (5), денар (5), против (5), која (5), телма (5), бараат (5), еден (5), животот (5), железничкиот (5), рочиште (5), мета (4), news (4), тетекс (4), мигранти (4), 2019 (4), два (4), сдсм (4), треба (4), deutsche (4), дом (4), welle (4), мајка (4), кандидати (4), 2016 (4), хитлер (4), археологија (4), прва (4), мелбурн (4), работи (4), тоа (4), без (4), продолжи (4), дел (4), тој (4), дубровник (4), утрински (4), сјо (4), научна (4), бебе (4), конференција (4), направи (4), историја (4), метро (4), дерби (4), децата (4), 30h (4), емагазин (4), https (4), кое (4), владиката (4), куманово (4), потевска (4), хороскопски (4), мотор (4), над (4), денес (4), имаат (4), многу (4), петар (4), фалкао (4), поради (4), ахмети (4), нема (4), повеќе (4), lider (4), фото (4), сум (4), зошто (4), нетпрес (4), хитпортал (3), дело (3), крв (3), двете (3), пиво (3), добивка (3), игра (3), дејан (3), кај (3), јазиците (3), извидници (3), нож (3), friday (3), skopje (3), две (3), убиена (3), телеграф (3), настани (3), последните (3), зазабава (3), алфа (3), својата (3), секс (3), предлог (3), сигурно (3), уште (3), денот (3), позитив (3), страна (3), работа (3), градоначалник (3), гола (3), откри (3), насилство (3), таратур (3), своите (3), jazz (3), барселона (3), својот (3), германија (3), магазин (3), концерт (3), дрон (3), судот (3), прв (3), тешко (3), адолф (3), нови (3), урна (3), врз (3), луѓе (3), низ (3), суд (3), ема (3), колку (3), кафе (3), попивода (3), scorpion (3), каде (3), овие (3), 24фудбал (3), три (3), oppo (3), четири (3), белград (3), шумата (3), пауза (3), тачи (3), 365 (3), кризата (3), поддржува (3), неколку (3), нимиц (3), општина (3), месеци (3), седум (3), либертас (3), легендата (3), спортклуб (3), град (3), радио (3), такси (3), гас (3), моф (3), амнести (3), додај (3), дубаи (3), моментот (3), луѓето (3), лидер (3), 2017 (3), законот (2), удар (2), данило (2), бизнис (2), дуп (2), бебиња (2), нејзиното (2), рак (2), мадрид (2), спаси (2), херој (2), 421 (2), february (2), градење (2), bistro (2), македонците (2), студии (2), годишната (2), манчевски (2), свој (2), лица (2), избраа (2), спорт (2), германците (2), лента (2), избор (2), sportmedia (2), манчестер (2), иако (2), балкан (2), англија (2), српската (2), милчо (2), are (2), сопре (2), претстави (2), формирана (2), новиот (2), сега (2), убиец (2), избоде (2), семејниот (2), милица (2), несреќа (2), сите (2), дабовиќ (2), после (2), авионска (2), bruklinski (2), претепаната (2), српска (2), охрид (2), начин (2), повторно (2), трпела (2), кошаркарка (2), preminportal (2), конечно (2), права (2), реторика (2), дена (2), една (2), политичари (2), закана (2), под (2), човековите (2), ако (2), tweets (2), омраза (2), говорот (2), зголемува (2), интернешанл (2), свет (2), загинаа (2), петмина (2), радијација (2), март (2), љубомората (2), отровна (2), најдобар (2), љубовта (2), според (2), обновено (2), биде (2), стан (2), симеоне (2), гризман (2), хроника (2), karas4training (2), знаци (2), северна (2), авион (2), бушати (2), мал (2), зборува (2), најави (2), австралија (2), одигра (2), дуел (2), сообраќајки (2), ниво (2), осминафинален (2), интерес (2), знак (2), сака (2), резултат (2), имале (2), јавност (2), историски (2), предвремени (2), иновативните (2), купи (2), врвот (2), криза (2), било (2), нејзиниот (2), битола (2), декември (2), фокус (2), вторник (2), дронови (2), сцена (2), кон (2), грција (2), 2015 (2), користат (2), ramstore (2), ристова (2), слободна (2), земја (2), шамари (2), летачки (2), нарачаните (2), жителите (2), преспа (2), агим (2), култура (2), детството (2), тера (2), либија (2), иновации (2), хашим (2), поддршката (2), mall (2), економија (2), години (2), народен (2), употреба (2), разлики (2), песочан (2), заврши (2), посетата (2), дуи (2), протест (2), база (2), средбата (2), околу (2), возилото (2), филм (2), влада (2), дозвола (2), лидерот (2), слики (2), одлука (2), фотографии (2), веќе (2), твм (2), нато (2), поседува (2), вили (2), јазикот (2), понеделник (2), лешани (2), зоран (2), џејми (2), америка (2), фокс (2), јазик (2), филм24 (2), владата (2), донесеме (2), разликите (2), македонски (2), технологијата (2), театар (2), железничарите (2), извори (2), одржи (2), февруари (2), програма (2), нивната (2), одби (2), одлуката (2), беа (2), била (2), дела (2), кавадарци (2), второто (2), официјална (2), врска (2), ријана (2), тв21 (2), прекин (2), сведок (2), груевски (2), решение (2), оваа (2), илјади (2), дрејк (2), никој (2), албанија (2), контакт (2), маркетинг (2), дарувај (2), отвори (2), архива (2), јанковец (2), струмица (2), утре (2), продолжува (2), исплата (2), државниот (2), најмалиот (2), транспорт (2), лозана (2), светскиот (2), второ (2), таа (2), џенер (2), штрајк (2), кајли (2), универзитетот (2), старт (2), судење (2), врв (2), апелација (2), thursday (2), пет (2), добијат (2), блокадата (2), платите (2), сече (2), 000 (2), пари (2), тврди (2), летечко (2), компании (2), намерата (2), четиринаесет, штета, промени, материјална, црна, село, ресенското, докажуваат, случиле, покажуваат, причинета, текот, вчерашниот, жители, вчера, српското, постојат, сендвичи, науки, кирил, аеродром, делев, гоце, градови, учествуваат, кириите, најскапи, конференцијата, првата, штип, цените, методиј, образовни, недвижностите, факултетот, интересот, парче, грчка, поглед, море, мсу, бужаровски, едно, пијано, враќаат, сакаат, откриваат, улица, можеби, кичевските, погледнете, забавно, сепак, паметни, немало, планинари, постоело, илиница, сојузот, прославата, поверуваат, повод, акцијата, смартфоните, извидниците, преспанско, 22ри, играле, организира, акција, донирање, сорботка, црвениот, крст, многуте, променето, обвинуваат, санира, пелагониниската, полицијата, најпосакуваната, претендентите, имиња, излегоа, канала, трговија, партиите, советници, годишна, охриѓанка, градоначалници, потенцијални, трага, локална, ковачевски, констатирале, вратата, жената, заклал, убоди, бегство, загрижени, убиецот, соседите, галичица, трајат, постапките, полиција, функција, институтот, kumanovo, вработени, мвр, сообраќајката, при, криумчари, истрага, оjo, одделни, операции, канали, шверц, сообраќајка, мигрантите, распит, илегални, хотел, авганистан, избршниот, одбор, близина, номинирани, ноќеска, откриени, сирија, старите, пакистан, девет, група, министерството, соопштија, одлучи, патолозите, судска, епархија, полесни, училишната, мостот, културниот, лос, анџелес, најголем, интензивно, сообраќаен, апелираат, спасиме, метеж, богородица, света, здобиле, манастирот, дописот, сеча, преводена, незгоди, планира, сообраќајни, врши, масовна, вкупно, коријата, манастирската, повреди, шума, атарот, селото, поточно, зграда, викторија, медицина, дебрца, пензионерката, инвеститорот, дознава, градежната, одговори, неделниот, чекор, бојоска, истата, спаса, седумгодишната, шеесет, изградбата, сообраќајот, инвест, градба, оштетување, доо, медиумите, никаде, стои, фирмата, асфалтна, организатор, бетонска, реагира, здружението, одвива, граѓани, стоби, испрати, проекти, имоти, експерти, поднесување, формирање, рок, уставниот, пробиен, недели, закон, комплетиран, донесе, албанскиот, неизвесно, преговорите, привршуваат, изумираат, кајуг, народот, припадници, 250, српски, лужичкиот, собранието, бидат, заканува, судиите, препраспредели, основниот, судството, смените, оља, судијка, горе, наредби, слушаа, казнети, соберени, излез, единствен, пак, составување, мандат, добие, опозицискиот, потпис, изумирање, насекаде, судии, швајцарија, презентација, мај, проект, грант, пријавување, репортажа, превоз, јавен, центри, пристап, кантоналните, километри, должина, вкупна, линии, состои, систем, транспортен, лозанското, вратат, можностите, средства, мајчиниот, орбис, меѓународниот, одбележан, библиотека, битолската, шеталиште, грижа, изучување, финансии, потребни, новоосновани, преку, грантови, кофинансирани, даваат, решенија, производи, лансирање, финансиите, развој, технолошки, фондот, десетина, работеа, седмица, противуставното, претходното, судијката, насилството, премиерот, екс, доказите, одобрени, кажа, денешното, справите, бомбите, зависи, сме, ставови, доближени, уставот, држат, страни, прифати, докази, одредени, најнови, прогноза, банкометар, mytime, off, теми, топ, речник, статуси, разговори, закажано, прислушуваните, снимките, аудио, одржано, минатото, почне, одложување, претходно, кривичниот, шамарите, надминавме, надминати, кривична, реџепагиќ, блокада, натаму, кумановски, ниту, возат, возовите, панчевски, распределен, причина, седат, прифатија, судија, михајлова, татјана, претседателката, распоред, прекршоци, криминал, организиран, материја, работниците, предлогот, лидерско, блиску, значи, голем, одминати, рече, али, важна, наскоро, aхмети, договор, големи, менаџерите, деновиве, слични, ставовите, глас, редовна, вработените, протестот, целосен, платата, шести, протестираат, лесно, детектираното, шопинг, детектиран, облак, радиоактивен, мистериозен, нормалата, границите, наведуваат, шпанија, трговски, франција, чешка, полска, финска, норвешка, атмосферата, детектирани, 131, јод, затворен, случувањето, irsn, религиозни, пресврт, вистина, час, моќ, политичка, засилат, цел, малцинства, етнички, фаталната, нехумана, соопшти, интернешнел, трговскиот, урива, авионот, земјата, цивилна, најлошата, властите, трагови, известувањето, фотографија, идејата, граѓанска, претходни, парк, градски, дебармаалци, реализира, оние, гласови, шестпати, пријатели, одбрана, мораториум, жерновски, побара, порта, купуваат, масовно, нов, купат, државјани, македонските, иницијатива, скопска, тестирање, тајно, спровеле, русите, шпекулира, зрачење, нуклеарно, мистериозната, произлегува, знае, канал, населба, населбата, повлече, граѓаните, зеленило, изработка, почитува, посочувајќи, предложениот, повлекување, морбиднo, претепувањето, разбирање, одбила, вложувањата, милиони, заработува, умот, помрачил, таткото
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.YELLOW status (not for everyone)website (probably) only for adults

The site also has 92 references to external domain(s).

 twitter.com  Verify  times.si  Verify  time.rs  Verify
 novatv.mk  Verify  mkd.mk  Verify  telegraf.mk  Verify
 faktor.mk  Verify  sdk.mk  Verify  kurir.mk  Verify
 alsat-m.tv  Verify  plusinfo.mk  Verify  svedok.org.mk  Verify
 biznisvesti.mk  Verify  lokalno.mk  Verify  a1on.mk  Verify
 24vesti.com.mk  Verify  slobodenpecat.mk  Verify  slobodnaevropa.mk  Verify
 fokus.mk  Verify  makfax.com.mk  Verify  telma.com.mk  Verify
 mk.voanews.com  Verify  kumanovskimuabeti.mk  Verify  republika.mk  Verify
 tvnova.mk  Verify  emagazin.mk  Verify  tocka.com.mk  Verify
 kanal5.com.mk  Verify  reporter.mk  Verify  sitel.com.mk  Verify
 dw.com  Verify  libertas.mk  Verify  netpress.com.mk  Verify
 mrt.com.mk  Verify  tv21.tv  Verify  standard.mk  Verify
 fakulteti.mk  Verify  setaliste.com.mk  Verify  taratur.com  Verify
 tvorbis.com.mk  Verify  press24.mk  Verify  lider.mk  Verify
 alfa.mk  Verify  vecer.mk  Verify  build.mk  Verify
 novamakedonija.com.mk  Verify  denar.mk  Verify  bi.mk  Verify
 avtoskolam22.mk  Verify  exclusive.mk  Verify  meta.mk  Verify
 pozitiv.mk  Verify  vest.mk  Verify  vistina.mk  Verify
 ekipa.mk  Verify  kajgana.com  Verify  365.com.mk  Verify
 kanal77.mk  Verify  radiomof.mk  Verify  porta3.mk  Verify
 skopjeinfo.mk  Verify  slobodna.mk  Verify  karas4training.com  Verify
 ohridnews.com  Verify  tvm.mk  Verify  kumanovonews.com  Verify
 tera.mk  Verify  crnobelo.com  Verify  cooltura.mk  Verify
 telefoni.mk  Verify  smartportal.mk  Verify  enauka.mk  Verify
 dodajgas.mk  Verify  film24.mk  Verify  hitportal.com.mk  Verify
 zazabava.com  Verify  brif.mk  Verify  24fudbal.com.mk  Verify
 sportclub.mk  Verify  derbi.mk  Verify  supersport.mk  Verify
 gol.mk  Verify  sportmedia.mk  Verify  sportski.mk  Verify
 mama365.mk  Verify  mkd-news.com  Verify  brkajrabota.mk  Verify
 kafepauza.mk  Verify  srekja.mk  Verify  qantarot.blogspot.ca  Verify
 alkaloid.com.mk  Verify  bioteklab.com.mk  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 302 Found
Date Wed, 22 Feb 2017 08:28:27 GMT
Server Apache/2.2.22 (Ubuntu)
Location htt???/www.time.mk/
Vary Accept-Encoding
Content-Encoding gzip
Content-Length 232
Connection close
Content-Type text/html; charset=iso-8859-1
HTTP/1.1 200 OK
Date Wed, 22 Feb 2017 08:28:27 GMT
Server Apache/2.2.22 (Ubuntu)
Vary Accept-Encoding
Content-Encoding gzip
Connection close
Transfer-Encoding chunked
Content-Type text/html;charset=utf-8

Meta Tags

title="Вести | TIME.mk"
http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"
http-equiv="refresh" content="1850"
http-equiv="Author" content="Time.mk"
name="viewport" content="width=device-width"

Load Info

page size217435
load time (s)0.428676
redirect count1
speed download106922
server IP91.185.212.195
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"