If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: abcnews.al redirected to: abcnews.al

site title: ABCNews.al - Abc News

Our opinion (on Monday 01 March 2021 21:07:57 CET):

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at http://vturl.net VeryTinyURL
page from cache: 140 days ago
Meta tags:
description=ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Lajmet e fundit nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota, si dhe informacione nga bota e showbizit, teknologjisë, lifestyle, dossier, moti, etj. Transmetimi i ABC NEWS është live, 24 orë.;

Headings (most frequently used words):

në, të, për, me, dhe, si, që, rama, ka, merkel, më, covid, shqipëria, ish, ta, është, nga, kapet, koha, edhe, një, do, ri, shkëlqyer, telefonata, ramën, korrupsionin, luftojë, bisedë, duhet, herë, mike, zëdhënësi, negociata, menaxhuar, osbe, negociatat, investimet, folëm, rritja, qershorin, rasteve, meta, pa, pendohet, 19, zonën, vetëm, pd, atentat, befason, koronavirus, basha, shikonin, hamshori, canalis, fundosi, kanabisit, pushtoi, era, shqiptari, reginaldo, karrierës, ktheu, aksident, fund, kultivimi, serë, luksoze, vilën, kishte, pas, modernizimi, fokus, armatosura, xhaçka, parë, forcave, komandant, tokësore, çmendet, përgjegjësi, futbollisti, tare, sinqertë, muriqi, te, lazio, falë, pandemisë, emri, im, orët, goku, barcelonës, madhe, zyrat, luksit, shpenzimet, arritje, bie, forcat, shqiptarëve, shet, krizës, keqmenaxhimin, politike, penale, policia, kuptim, lukashenko, hetuesi, furtunë, gjirokastër, apelit, gjykatën, sekretare, tjetër, pozitive, elbasan, vdekje, video, kriminelin, kapim, njoh, shiu, nuk, policisë, drejtori, bëri, efektivit, djali, protestuesit, mbi, luftarake, armë, përdorë, policinë, lejon, durrës, shkakton, igli, titujt, shqipëri, reja, rastet, 15, rriten, tij, probleme, se, gjallët, metën, rrezikon, thumbon, niveli, ujit, qarkullim, bizneset, nderon, nuncin, apostolik, ndryshime, pak, kinema, teatër, berisha, fatos, kosovës, flutures, fjolla, cirku, dërgohet, dalin, fotot, mësuesve, morinës, shtëpia, kukës, sulmi, pranë, zyrave, charlie, hebdo, pako, misterioze, stafit, tjerët, 66, blerjen, shmang, djalin, bëj, drogë, vjeçari, ekosistemit, botues, kolapsimit, rrezik, vendeve, pesta, analiza, redaksisë, luftës, aktore, po, shqiptar, mban, trofeun, olta, gixhari, provon, produktin, preferuar, fëmijëve, këngëtari, infektohet, shpërfytyruar, mesazh, fortë, spitali, tetë, vitesh, bashkëjetesë, rozana, radi, flet, turke, kjo, vidhen, shtesë, arsimi, përgjigjet, së, keni, llogaritur, keq, shifrat, sondazh, vajza, sociale, pishman, djalë, raifi, gati, përgjigjen, merita, halili, tmerrshme, përfolura, rrjetet, dritare, planin, automjete, bashkëpunëtori, kasollet, ku, thahej, kanabisi, merr, jetë, rritet, numri, infektuarve, ulet, shëruarve, 24, fundit, drejtësisë, autorit, ballafaqohet, gjykatë, grabitjen, rinasit, veseli, kam, lidhje, pirlo, guardiola, shembulli, ndjek, cr7, simbol, futbollit, zbulohen, gjurmët, politikë, muaj, maska, detyrim, epidemiologu, ylli, fillim, ruajt, stoku, ata, kishin, shumë, nevojë, zonat, kthehet, jeshile, zbulohet, shkodër, kërcënim, rinjtë, dy, vrau, be, ndërhyjë, ballkanin, rusia, sasi, tiranë, përbashkët, mbledhja, narkotike, lëndës, rekord, aktualitet, emisione, tre, kamerat, qëlloi, tradhtoi, telefoni, kaska, pamjet, droni, shkatërrimi, lanë, urganet, delta, laura, shba, tradhtuan, zbulua, malësinë, zbuloi, përplasen, pogradec, shqiptarit, makinën, ndaluar, lëndën, ndaloi, njëri, informacion, greke, çelës, bujar, atentatorëve, prej, autori, bluve, sport, shqiptares, foto, galeri, bota, showbiz, prezanton, pikat, rimëkëmbjen, ekonomike, alibia, qeverisë, tim, fut, iraniani, llogarinë, hapi, shefit, abc, dashuri, rreh, vjet, 17, ramushi, news, rrëfen, telegram, haradinaj, anita, ekskluzive, terrori, anti, alarmua, partnerin,

Text of the page (most frequently used words):
për (32), dhe (17), abc (13), #rama (9), #është (9), nga (8), covid (8), #edhe (8), nuk (7), ish (7), një (6), #news (6), shumë (6), #merkel (6), shqipëri (5), #shqipëria (5), #koha (5), parë (5), pas (5), moti (5), chevron_right (5), kapet (4), atentat (4), live (4), politike (4), probleme (4), vetëm (4), #durrës (3), befason (3), negociatat (3), osbe (3), ktheu (3), koronavirus (3), vilën (3), luksoze (3), serë (3), kultivimi (3), herë (3), folëm (3), kishte (3), pressing (3), telefonata (3), ramën (3), zëdhënësi (3), sport (3), duhet (3), luftojë (3), elbasan (3), investimet (3), mike (3), shkëlqyer (3), emisione (3), karrierës (3), fund (3), pendohet (3), reginaldo (3), canalis (3), hamshori (3), shikonin (3), djali (3), aksident (3), provokacija (3), rasteve (3), epidemiologu (3), fundosi (3), era (3), basha (3), kanabisit (3), pushtoi (3), zonën (3), shqiptari (3), bisedë (3), rritja (3), korrupsionin (3), çmendet (3), efektivit (3), njoh (3), lidhje (3), policisë (3), drejtori (3), meta (3), bëri (3), lejon (3), hetuesi (3), policinë (3), përdorë (3), lazio (3), armë (3), luftarake (3), mbi (3), falë (3), protestuesit (3), lukashenko (3), kapim (3), pandemisë (3), politikë (3), muriqi (3), sinqertë (3), tare (3), igli (3), vetting (3), vlorë (3), kriminelin (3), negociata (3), aktualitet (3), qershorin (3), menaxhuar (3), ndjek (2), pirlo (2), bujar (2), madhe (2), guardiola (2), shembulli (2), cr7 (2), goku (2), simbol (2), emri (2), pak (2), ndryshime (2), luftës (2), mëngjesit (2), futbollit (2), pasdites (2), neper (2), shqiperi (2), barcelonës (2), futbollisti (2), story (2), byro (2), niveli (2), apostolik (2), thumbon (2), metën (2), titujt (2), gjallët (2), kuptim (2), furtunë (2), shiu (2), shkakton (2), qarkullim (2), ujit (2), nderon (2), rrezikon (2), bizneset (2), pozitive (2), tjetër (2), sekretare (2), gjykatën (2), apelit (2), gjirokastër (2), video (2), vdekje (2), orët (2), nuncin (2), reja (2), kinema (2), forcat (2), teatër (2), shet (2), shqiptarëve (2), arritje (2), shpenzimet (2), luksit (2), zyrat (2), tij (2), përgjegjësi (2), penale (2), keqmenaxhimin (2), krizës (2), tokësore (2), rastet (2), komandant (2), xhaçka (2), fokus (2), forcave (2), armatosura (2), berisha (2), fatos (2), kosovës (2), flutures (2), cirku (2), qeverisë (2), rriten (2), modernizimi (2), fierit (2), policia (2), pesta (2), stili (2), armën (2), mbushin (2), abcnews (2), gjenet (2), analiza (2), vendeve (2), shkrep (2), rrezik (2), ekosistemit (2), njësoj (2), prek (2), rrugët (2), pushton (2), uji (2), jetesës (2), këmbëzën (2), stuhia (2), fazën (2), prej (2), sociale (2), rrjetet (2), hetuesit (2), garës (2), mbyll (2), saj (2), djalë (2), hetimit (2), byroja (2), vende (2), kandidatë (2), 650 (2), durrësit (2), kolapsimit (2), bie (2), english (2), life (2), ekonomi (2), botë (2), search (2), studio (2), shkodër (2), rajon (2), keyboard_arrow_right (2), mbledhja, jeshile, narkotike, zone, lëndës, rekord, shifrat, sasi, zbulohet, muaj, zonat, kthehet, maska, ballkan, ndërhyjë, ballkanin, kërcënim, rusia, tiranë, keq, përbashkët, friends, ylli, detyrim, minute, tregon, bashkëpunimin, noizy, more, qamilin, mua, minutë, kërko, paro, keyboard_arrow_left, arrow_drop_up, maqedoninë, veriut, kosovë, stoku, ruajt, nevojë, kishin, fillim, ata, kanabisi, haradinaj, planin, alibia, ekonomike, rimëkëmbjen, bluve, malësinë, pikat, autori, qëlloi, tradhtoi, telefoni, kaska, ekskluzive, anita, prezanton, deputeti, rrëfen, ramushi, terrori, vjet, rreh, dashuri, fut, iraniani, llogarinë, shqiptares, hapi, telegram, anti, tim, kryeministri, thahej, alarmua, kasollet, zbulohen, autorit, gjurmët, rinjtë, vrau, fundit, shëruarve, ulet, infektuarve, numri, rritet, jetë, merr, patur, kam, veseli, rinasit, grabitjen, gjykatë, ballafaqohet, drejtësisë, bashkëpunëtori, shefit, keni, vendin, qeverisur, ekonomik, ekip, llogaritur, copyright, përgjigjet, tetë, këngëtari, partnerin, flet, radi, rozana, bashkëjetesë, vitesh, protected, infektohet, email, 9040, 400, 355, nesh, rreth, k01711004f, shqiptar, mesazh, nuis, aktore, raifi, pishman, vajza, trofeun, mban, turke, kjo, fortë, përfolura, fëmijëve, preferuar, produktin, provon, gixhari, olta, spitali, nipt, ore, përgjigjen, nis, gjeografinë, pasuruar, gjirokaster, fier, korcë, lokale, direkte, transmetimeve, shpejti, ditën, televizion, pari, faqes, harta, reserved, rights, all, informacionit, mundesohet, transmetimi, ballkanik, youtube, internetit, kulturën, fuqishëm, websiteve, twitter, facebook, mëdha, pasur, lezha, portalin, gjeni, internet, zyrtare, faqen, kohë, cdo, transmetime, gati, merita, arsimi, lanë, balkan, galeri, foto, shba, laura, delta, urganet, shkatërrimi, keyboard_arrow_down, droni, pamjet, çelës, atentatorëve, njëri, zbulua, kamerat, tradhtuan, tjera, mbrëmje, makinën, bërë, shtesë, vidhen, mësuesve, sondazh, rrugë, maskës, vendosjen, detyrueshëm, vendimin, 2020, vlerësoni, duhur, tepruar, rezultatet, shiko, loading, gjitha, shqiptarit, ndaluar, halili, tjerët, hebdo, charlie, zyrave, pranë, sulmi, bota, blerjen, misterioze, shmang, djalin, bëj, drogë, vjeçari, showbiz, tmerrshme, pako, dërgohet, lëndën, kukës, zbuloi, ndaloi, informacion, greke, automjete, tre, përplasen, pogradec, shtëpia, stafit, morinës, fjolla, fotot, dalin, dritare, shpërfytyruar, redaksisë, botues, nëpër,
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)
 • “Çmendet” Lukashenko, lej...
 • Djali i ish-efektivit i b...
 • E fundosi era e kanabisit...
 • VIDEO/ Aksident me vdekje...
 • Pozitive për Covid-19 edh...
 • Furtunë edhe në Durrës, s...
 • Rritja e rasteve me Covid...
 • Rama nderon Nuncin Aposto...
 • Telefonata me Ramën, zëdh...
 • Rriten me 15 % rastet e r...
 • Maska me detyrim, epidemi...
 • ZONAT/ Shqipëria kthehet ...
 • Mbledhja e përbashkët në ...
 • Rama bisedë me Merkel: Mi...
 • Vrau dy të rinjtë në Shko...
 • Covid-19 merr 4 jetë, rri...
 • Bashkëpunëtori i drejtësi...
 • 650 kandidatë për 60 vend...
 • “COVID-19 nuk prek njësoj...
 • Stuhia! Pas Durrësit dhe ...
 • Ish-deputeti i PD: Kryemi...
 • Si u fut iraniani në llog...
 • EKSKLUZIVE/ Anita Haradin...
 • Atentat shefit të Bluve n...
 • “Cirku Flutures” i Kosovë...
 • Djali i ish-efektivit i b...
 • “Mësuesve po u vidhen orë...
 • E fundosi era e kanabisit...
 • VIDEO/ Aksident me vdekje...
 • Pozitive për Covid-19 edh...
 • Furtunë edhe në Durrës, s...
 • Rama nderon Nuncin Aposto...
 • Rriten me 15 % rastet e r...
 • Loading ...
 • Rritja e rasteve me Covid...
 • Telefonata me Ramën, zëdh...
 • Forcat Tokësore me komand...
 • Rama bisedë me Merkel: Mi...
 • Basha: Rama ka përgjegjës...
 • PD: Rama u shet shqiptarë...
 • Pirlo: Guardiola është sh...
 • Igli Tare i sinqertë: Mur...
 • “Emri im i ri është Goku”...
 • “Më shikonin si hamshori ...
 • Pamjet nga droni, shkatër...
 • E tradhtuan kamerat, si u...
 • Policia greke kishte info...
 • Aksident në Pogradec, për...
 • E shpërfytyruar në dritar...
 • Sulmi pranë ish-zyrave të...
 • Analiza: Një e pesta e ve...
 • 66-vjeçari kapet me drogë...
 • 3 vajza, pishman një djal...
 • Më e përfolura në rrjetet...
 • Befason Olta Gixhari, pro...
 • Këngëtari shqiptar infekt...

Verified site has: 77 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-55 56-60 61-65 66-70 71-75 76-77


Top 50 hastags from of all verified websites.

Recently checked links (by ScreenShot) on WebLinkPedia.

Screenshot of the main domain: florajewelry.comScreenshot of the main domain: fklanguage.comScreenshot of the main domain: finansxgundem.xyzScreenshot of the main domain: filizhaliyikama.comScreenshot of the main domain: fikrikadin.comScreenshot of the main domain: fica.go.gov.brScreenshot of the main domain: favoribahis666.comScreenshot of the main domain: fanmarketi.comScreenshot of the main domain: exceldestek.comScreenshot of the main domain: ertubilgisayar.comScreenshot of the main domain: erdemyurdanur.comScreenshot of the main domain: erdemtaskinsu.comScreenshot of the main domain: epikmanga.comScreenshot of the main domain: emrezengin.netScreenshot of the main domain: emlakredi.comScreenshot of the main domain: emakitap.comScreenshot of the main domain: ehaxball.comScreenshot of the main domain: egiticiposterler.comScreenshot of the main domain: e-basit.comScreenshot of the main domain: cdnvc.edu.cnScreenshot of the main domain: adamyo.sakarya.edu.trScreenshot of the main domain: duzcerota.comScreenshot of the main domain: dunyaninilgisi.comScreenshot of the main domain: dstill.com.trScreenshot of the main domain: dogansaatdunyasi.comScreenshot of the main domain: dle-templates.comScreenshot of the main domain: diyetspor.comScreenshot of the main domain: dijitan.comScreenshot of the main domain: derinmotorsikletmudanya.comScreenshot of the main domain: dergizan.com
Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Date Mon, 12 Oct 2020 19:39:42 GMT
Transfer-Encoding chunked
Connection close
Cache-Control max-age=3600
Expires Mon, 12 Oct 2020 20:39:42 GMT
Location htt????/abcnews.al/
cf-request-id 05bfec7969000032b0b79eb200000001
Report-To endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report?lkg-colo=19&lkg-time=1602531582 ], group : cf-nel , max_age :604800
NEL report_to : cf-nel , max_age :604800
Vary Accept-Encoding
Server cloudflare
CF-RAY 5e1349d578c732b0-CDG
HTTP/1.1 200 OK
Date Mon, 12 Oct 2020 19:39:42 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection close
Set-Cookie __cfduid=d0ae53facb831cbbc96fdb883f60fdef41602531582; expires=Wed, 11-Nov-20 19:39:42 GMT; path=/; domain=.abcnews.al; HttpOnly; SameSite=Lax; Secure
Vary Accept-Encoding
Link <htt????/abcnews.al/wp-json/>; rel= htt????/api.w.org/
Link <htt????/abcnews.al/>; rel=shortlink
Cache-Control no-cache
Last-Modified Mon, 12 Oct 2020 19:39:08 GMT
CF-Cache-Status DYNAMIC
cf-request-id 05bfec79920000eddff5966200000001
Expect-CT max-age=604800, report-uri= htt????/report-uri.cloudflare.com/cdn-cgi/beacon/expect-ct
Report-To endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report?lkg-colo=19&lkg-time=1602531582 ], group : cf-nel , max_age :604800
NEL report_to : cf-nel , max_age :604800
Server cloudflare
CF-RAY 5e1349d5b921eddf-CDG
Content-Encoding gzip

Meta Tags

title="ABCNews.al - Abc News"
charset="UTF-8"
name="apple-itunes-app" content="app-id=1315986001"
name="google-play-app" content="app-id=com.abcnews.al"
name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no"
name="description" content="ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Lajmet e fundit nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota, si dhe informacione nga bota e showbizit, teknologjisë, lifestyle, dossier, moti, etj. Transmetimi i ABC NEWS është live, 24 orë."
name="robots" content="max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1"
property="og:locale" content="sq_AL"
property="og:type" content="website"
property="og:title" content="ABCNews.al - Abc News"
property="og:description" content="ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Lajmet e fundit nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota, si dhe informacione nga bota e showbizit, teknologjisë, lifestyle, dossier, moti, etj. Transmetimi i ABC NEWS është live, 24 orë."
property="og:url" content="htt????/abcnews.al/"
property="og:site_name" content="Abc News"
property="fb:app_id" content="219859565223177"
name="twitter:card" content="summary_large_image"
name="twitter:description" content="ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Lajmet e fundit nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota, si dhe informacione nga bota e showbizit, teknologjisë, lifestyle, dossier, moti, etj. Transmetimi i ABC NEWS është live, 24 orë."
name="twitter:title" content="ABCNews.al - Abc News"
name="google-site-verification" content="2F213ZYdXgrYIE-hw49w9tmCWiAAiPCEsDqBJI_3EXg"
name="generator" content="WordPress 5.4"
property="fb:pages" content="536937076421721"
name="mobile-web-app-capable" content="yes"
name="apple-mobile-web-app-capable" content="yes"
name="apple-mobile-web-app-title" content="Abc News - News 24 / 7 - Lajmet e fundit"

Load Info

page size112412
load time (s)0.211993
redirect count1
speed download98342
server IP104.21.235.44
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"

SEO From Wikipedia, the free encyclopedia
Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the online visibility of a website or a web page in a web search engines unpaid results—often referred to as `natural`, `organic`, or `earned` results. In general, the earlier (or higher ranked on the search results page), and more frequently a website appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engines users; these visitors can then be converted into customers. SEO may target different kinds of search, including image search, video search, academic search, news search, and industry-specific vertical search engines. SEO differs from local search engine optimization in that the latter is focused on optimizing a business online presence so that its web pages will be displayed by search engines when a user enters a local search for its products or services. The former instead is more focused on national or international searches. and ADS Publishers From Wikipedia, the free encyclopedia
Advertising is an audio or visual form of marketing communication that employs an openly sponsored, non-personal message to promote or sell a product, service or idea. Sponsors of advertising are often businesses wishing to promote their products or services. Advertising is differentiated from public relations in that an advertiser pays for and has control over the message. It differs from personal selling in that the message is non-personal, i.e., not directed to a particular individual. Advertising is communicated through various mass media, including traditional media such as newspapers, magazines, television, radio, outdoor advertising or direct mail; and new media such as search results, blogs, social media, websites or text messages. The actual presentation of the message in a medium is referred to as an advertisement or `ad` for short.
Commercial ads often seek to generate increased consumption of their products or services through `branding`, which associates a product name or image with certain qualities in the minds of consumers. On the other hand, ads that intend to elicit an immediate sale are known as direct-response advertising. Non-commercial entities that advertise more than consumer products or services include political parties, interest groups, religious organizations and governmental agencies. Non-profit organizations may use free modes of persuasion, such as a public service announcement. Advertising may also be used to reassure employees or shareholders that a company is viable or successful., wall of links.


If you want to put something else on this wall, write to us.