If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.
favicon.ico: www.anabelmagazine.com - Anabel.

site address: anabel.al redirected to: www.anabelmagazine.com

site title: Anabel...

Our opinion (on Saturday 25 September 2021 6:36:14 GMT):

website (probably) only for adults * website (probably) only for adults ! YELLOW status (not for everyone) - not for everyone
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at http://vturl.net VeryTinyURL

Meta tags:

Headings (most frequently used words):

të, në, për, dhe, që, nga, anabel, pse, janë, duhet, një, me, mund, çfarë, si, by, shumë, kosherja, më, se, po, celebrity, do, quiz, pas, sipas, sa, thotë, femijet, reja, ju, nëse, këto, mos, 10, gjithçka, showbiz, mbajtur, ta, tyre, te, seksit, keni, inva, vjeshtës, 40, çdo, jetë, nuk, flet, arsye, por, ky, tv, kemi, ai, episodi, është, shenja, shqiptarë, ja, tregojnë, dashuri, kohës, vitin, punë, dini, këpucët, jep, bëni, billie, eilish, rreth, zbulon, doni, ka, fansat, shpetojne, emocionuese, letër, vjetorin, reflekton, boten, beyoncé, rezultati, eshte, japrak, provojne, pergjigjen, superheronjte, fluturoje, njeriu, sezoni, papritmas, trailer, veshim, adhuroni, sezonit, londër, modës, java, frymëzuar, javës, ditë, veçanta, qerpikët, gjithsesi, çuditshme, disi, 2022, çantave, trend, modelet, tënd, instagramit, modele, hibrid, nob, rezultatet, vogla, mëdha, rrinë, na, gjithnjë, unazat, filmat, anësore, efektet, akneve, kaq, shenjat, lazer, syve, poshtë, mbushës, fillers, para, momentin, famshëm, regjisori, alergji, hershëm, reçipeta, gabim, përdor, ut, tiktok, kurrë, prishen, bërë, hile, ku, ca, gjithë, mendoni, negative, aq, jo, kuptime, gjarpërinj, ëndrra, papritur, zhduk, briskun, moment, suaj, romantike, koronavirus, planeti, fatin, ndryshoni, çmuar, gurë, sidomos, it, specifik, 2021, vjeshta, krah, peshore, burrë, jetosh, horoskopit, nisur, bini, kur, ajo, shenjës, james, netflix, apo, duhen, spears, vs, britney, dokumentarit, plotë, trailerin, publikon, kozmetike, 19, procedurat, deformuar, mbetur, evangelista, linda, supermodelja, përdhunues, thelb, ishte, bond, covid, kuptoni, seks, kanellë, shpesh, dish, mësuar, seksual, edukimi, podcast, gjatë, djemve, zakonshme, mendime, konsumoni, cilën, thonë, pozicione, pasmet, yoga, kalimin, vërtet, zvogëlohet, penisi, shpjegon, urolog, patjetër, ti, veshjet, lidhjes, ri, kushi, evis, auditore, mësimi, minutëshe, 30, klasat, fund, rasti, çifti, djalit, ardhjes, muaj, çela, zana, saj, prindërve, mospërmendja, akademik, viral, mulës, deputet, mungoi, tominit, eugena, shkollë, rikthimi, sjellë, parlament, hyjë, pavaksinuar, asnjë, vrasjes, vendimi, merret, gjetjeve, mashtrim, akuzohet, fejuari, petito, gabby, së, tkobap, mungesa, tkob, jetojmë, 800, protestojnë, njerëz, mijëra, qindra, klimës, kriza, horoskopi, sex, botës, shëndeti, metropolitan, video, beauty, moda, anabelizim, nesh, ndodh, humbisni, qytete, covidi, ndarë, valdrin, gjysmë, grimes, musk, elon, ndje, 000, 100, humbi, sahitit, fustan, zgjatur, re, linjën, promovon, jenner, kylie, rrezikuarit, kush, shpeshta, simptomat, inagurimin, mula, tatuazhet, deklarata, bjonde, kthye, vërtetë, arsyen, shtatzënë, jesh, test, vetëm, rihanna, shqiptar, in, njeh, mirë, je, pice, lloj, provoni, tjerët, fundit, këngë, studentët, hyjnë, divorcuar, tjetër, çift, zili, patur, willis, bruce, moore, demi, ndoshta, intrigon, lidhjesh, këshilla, fillon, styles, harry, koncertit, mes, njerëzit, edhe, ekonomisë, ish, thyen, zanin, detajet, dasmën, gati, kanë, frroku, mark, dembacaj, rudina, albumin, ftesat, prezanton, dani, elhaida, ndryshe, njësoj, dot, fal, diçka, heshtjen, zbuluan, arbana, ave, tradhton, jetën, ndryshoi, 15, përgjigjën, tatuazhesh, studio, pyetëm, shqiptarët, preferojnë, tjetri, osmani, prind, njërit, tregoj, veshin, lejojnë, vip, brother, big, detaje, style,

Text of the page (most frequently used words):
për (16), dhe (15), #anabel (13), #kosherja (10), nga (8), #janë (6), #femijet (6), pse (6), #mund (6), një (6), #duhet (6), #shumë (5), #celebrity (5), #çfarë (5), quiz (4), 2021 (4), pas (4), episodi (4), sipas (3), showbiz (3), thotë (3), beauty (3), anabelizim (3), nob (3), reja (3), këto (3), mos (3), tyre (3), nëse (3), gjithçka (3), bëni (2), flet (2), nuk (2), seksit (2), dini (2), pergjigjen (2), #provojne (2), japrak (2), eshte (2), rezultati (2), fluturoje (2), njeriu (2), inva (2), rreth (2), shpetojne (2), boten (2), superheronjte (2), keni (2), vjeshtës (2), trailer (2), sezoni (2), punë (2), çdo (2), tregojnë (2), eilish (2), kohës (2), vitin (2), metropol (2), billie (2), kemi (2), por (2), doni (2), healthy (2), zbulon (2), horoskopi (2), dashuri (2), jetë (2), shenja (2), është (2), fit (2), fashion (2), relationships (2), lifestyle (2), mbajtur (2), arsye (2), shqiptarë (2), këpucët (2), jep (2), horoscope (2), edhe, bjonde, kanë, gati, rihanna, jesh, njësoj, ftesat, test, kthye, zbuluan, njerëzit, vërtetë, arsyen, detajet, intrigon, dasmën, mark, këngë, frroku, big, shtatzënë, pyetëm, tregoj, përgjigjën, studentët, tatuazhesh, ekonomisë, tjerët, studio, provoni, shqiptarët, preferojnë, ave, elhaida, jetën, ndryshoi, ish, pice, dembacaj, arbana, rudina, vip, brother, mirë, njeh, detaje, osmani, veshin, njërit, lejojnë, shqiptar, vetëm, tatuazhet, lloj, tradhton, tjetri, prind, ndryshe, created, dani, çela, ndje, 000, 100, humbi, humbisni, ndarë, gjysmë, grimes, musk, elon, zana, shtator, saj, prindërve, mospërmendja, tkobap, mulës, mungesa, lidhjes, fund, çifti, djalit, style, muaj, kush, qytete, 800, protestojnë, njerëz, mijëra, qindra, klimës, kriza, planeti, rrezikuarit, shpeshta, kylie, simptomat, zgjatur, covidi, koronavirus, sahitit, valdrin, fustan, linjën, promovon, jenner, ardhjes, nesh, prezanton, susan, eugena, shkollë, rikthimi, sjellë, promocional, mesazh, shenjave, karakteristikat, astrofun, miller, horoskopin, merret, dot, fal, diçka, heshtjen, thyen, mula, tkob, inagurimin, mungoi, zanin, albumin, tominit, fundit, ndodh, mashtrim, akademik, kushi, evis, auditore, mësimi, minutëshe, klasat, gjetjeve, akuzohet, asnjë, fejuari, petito, gabby, vrasjes, viral, rasti, parlament, hyjë, pavaksinuar, deputet, vendimi, sezonit, deklarata, podcast, gjatë, djemve, zakonshme, mendime, dish, mësuar, seksual, edukimi, suaj, konsumoni, shenjës, seks, shpesh, papritur, zhduk, ajo, jetojmë, mendoni, negative, sex, kanellë, apo, trailerin, publikon, netflix, shëndeti, cilën, kuptoni, covid, alergji, yoga, kalimin, vërtet, zvogëlohet, penisi, shpjegon, urolog, thonë, pozicione, pasmet, kuptime, dokumentarit, ndryshoni, burrë, jetosh, sidomos, romantike, vjeshta, fatin, çmuar, krah, gurë, tjera, marketing, policy, privacy, cookies, english, read, peshore, moment, hile, gjarpërinj, ëndrra, reçipeta, kurrë, prishen, bërë, gjithë, specifik, briskun, gabim, përdor, tiktok, horoskopit, nisur, bini, kur, plotë, britney, hyjnë, modelet, veçanta, gjithsesi, çuditshme, disi, 2022, çantave, trend, londër, duhen, modës, java, frymëzuar, javës, ditë, veshim, modele, adhuroni, momentin, veshjet, patjetër, kaq, divorcuar, ndoshta, lidhjesh, këshilla, fillon, styles, harry, koncertit, mes, tjetër, instagramit, çift, zili, patur, willis, bruce, moore, demi, moda, tënd, famshëm, hibrid, hershëm, vjetorin, reflekton, beyoncé, përdhunues, thelb, ishte, bond, james, filmat, emocionuese, regjisori, kozmetike, procedurat, deformuar, mbetur, evangelista, linda, supermodelja, spears, letër, fansat, qerpikët, shenjat, syve, poshtë, mbushës, fillers, para, anësore, efektet, rezultatet, akneve, lazer, metropolitan, vogla, mëdha, rrinë, gjithnjë, unazat, papritmas, series, video, botës,


Text of the page (random words):
anabel anabelizim fashion beauty metropol healthy fit relationships lifestyle horoscope kriza e klimës qindra e mijëra njerëz protestojnë në 1 800 qytete të botës planeti covidi i zgjatur simptomat më të shpeshta dhe kush janë më të rrezikuarit koronavirus kylie jenner promovon linjën e re me një fustan të valdrin sahitit celebrity style celebrity 24 shtator 2021 pse billie eilish humbi 100 000 ndje mos i humbisni elon musk thotë se ai dhe grimes janë gjysmë të ndarë celebrity mungesa e inva mulës në tkobap dhe mospërmendja e prindërve të saj flet zana çela showbiz dhe tv 4 muaj pas ardhjes në jetë të djalit çifti i jep fund lidhjes celebrity çfarë po ndodh rreth nesh nga klasat 30 minutëshe te mësimi në auditore evis kushi flet për vitin e ri akademik rasti viral i vrasjes së gabby petito i fejuari akuzohet për mashtrim pas gjetjeve të reja merret vendimi asnjë deputet i pavaksinuar s do të hyjë në parlament ç mund të sjellë rikthimi në shkollë sipas eugena tominit mesazh promocional horoskopin 2021 susan miller astrofun karakteristikat e shenjave horoskopi 2021 showbiz dhe tv mungoi në inagurimin e tkob inva mula thyen heshtjen ka diçka që nuk e fal dot njësoj dhe ndryshe elhaida dani prezanton albumin zanin rudina dembacaj dhe mark frroku kanë gjithçka gati për dasmën detajet që u zbuluan nga ftesat arbana osmani zbulon detaje të reja rreth big brother vip anabelizim 10 shqiptarë tregojnë çfarë nuk u lejojnë të veshin në punë a duhet t i tregoj njërit prind që tjetri po e tradhton çfarë preferojnë shqiptarët pyetëm 6 studio tatuazhesh dhe ja si u përgjigjën 15 shqiptarë tregojnë çfarë ndryshoi në jetën e tyre pas të 40 ave quiz ky quiz është më shumë për ish studentët e ekonomisë por dhe ju të tjerët mund ta provoni quiz ç lloj pice je quiz sa mirë e njeh showbiz in shqiptar vetëm nga tatuazhet test si do të jesh ti shtatzënë celebrity billie eilish zbulon arsyen e vërtetë pse u kthye në bjonde deklarata e fundit e rihanna s për këngë të reja po i intrigon edhe më shumë njerëzit në mes të koncertit harry styles fillon e jep këshilla lidhjesh që ndoshta ju hyjnë në punë demi moore dhe bruce willis janë për t u patur zili nga çdo çift tjetër i divorcuar moda 9 veshjet që i duhen me patjetër instagramit tënd modelet trend të çantave për vitin 2022 janë disi të çuditshme por gjithsesi të veçanta ç mund të veshim çdo ditë të javës frymëzuar nga java e modës në londër këpucët e sezonit të vjeshtës do t i adhuroni këto 6 modele beauty ç janë qerpikët hibrid dhe pse janë kaq të famshëm për momentin çfarë duhet të dini para se të bëni fillers mbushës poshtë syve lazer për shenjat e akneve rezultatet efektet anësore dhe gjithçka që duhet të dini pse papritmas unazat që kemi mbajtur gjithnjë na rrinë shumë të mëdha vogla nob series nob trailer sezoni 1 kosherja by anabel episodi 2 femijet shpetojne boten me superheronjte e tyre kosherja by anabel a mund te fluturoje njeriu femijet pergjigjen kosherja by anabel femijet provojne japrak dhe ky eshte rezultati kosherja by anabel kosherja by anabel episodi 1 anabel video nob trailer sezoni 1 kosherja by anabel episodi 2 femijet shpetojne boten me superheronjte e tyre kosherja by anabel a mund te fluturoje njeriu femijet pergjigjen kosherja by anabel femijet provojne japrak dhe ky eshte rezultati kosherja by anabel kosherja by anabel episodi 1 metropolitan beyoncé reflekton për 40 vjetorin në një letër emocionuese për fansat regjisori thotë se në filmat e hershëm james bond ishte në thelb një përdhunues supermodelja linda evangelista thotë se ka mbetur e deformuar nga procedurat kozmetike netflix publikon trailerin e plotë të dokumentarit britney vs spears shëndeti alergji e vjeshtës apo covid 19 si ta kuptoni cilën keni ju një urolog shpjegon nëse penisi zvogëlohet vërtet me kalimin e kohës yoga për të pasmet këto 6 pozicione thonë po pse duhet të konsumoni më shumë kanellë sex 10 mendime të zakonshme të djemve gjatë seksit 10 podcast e edukimi seksual për të mësuar gjithçka që duhet të dish sa shpesh duhet të bëni seks sipas shenjës suaj 4 arsye pse ai ajo u zhduk papritur pas seksit si jetojmë ëndrra me gjarpërinj 8 kuptime jo dhe aq negative sa ç mund të mendoni nëse doni ca arsye për të mos mbajtur reçipeta ja ku i keni 6 hile për t i bërë këpucët të mos prishen kurrë sipas tiktok ut e kemi përdor gabim briskun gjithë kohës horoskopi një moment specifik kur bini në dashuri nisur nga shenja e horoskopit si është të jetosh me një burrë peshore në krah vjeshta e 2021 it do të jetë shumë romantike sidomos për këto 3 shenja 5 gurë të çmuar nëse doni të ndryshoni fatin në dashuri te tjera nga anabel anabelizim fashion beauty metropol healthy fit relationships lifestyle horoscope marketing privacy policy cookies read in english created by
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.YELLOW status (not for everyone)website (probably) only for adults
 • Kriza e klimës: Qindra e ...
 • ‘Covidi i zgjatur’: Simpt...
 • Kylie Jenner promovon lin...
 • Pse Billie Eilish humbi 1...
 • Elon Musk thotë se ai dhe...
 • Mungesa e Inva Mulës në T...
 • 4 muaj pas ardhjes në jet...
 • Nga klasat 30-minutëshe t...
 • Rasti viral i vrasjes së ...
 • Merret vendimi: Asnjë dep...
 • Ç mund të sjellë rikthimi...
 • Mungoi në inagurimin e TK...
 • Njësoj dhe ndryshe: Elhai...
 • Rudina Dembacaj dhe Mark ...
 • ‘A duhet t’i tregoj njëri...
 • Çfarë preferojnë shqiptar...
 • Ky quiz është më shumë pë...
 • Quiz: Ç’lloj pice je?
 • Quiz: Sa mirë e njeh show...
 • Test: Si do të jesh ti sh...
 • Billie Eilish zbulon arsy...
 • Deklarata e fundit e Riha...
 • Në mes të koncertit, Harr...
 • Demi Moore dhe Bruce Will...
 • 9 veshjet që i duhen me p...
 • Modelet trend të çantave ...
 • Ç mund të veshim çdo ditë...
 • Këpucët e sezonit të vjes...
 • Ç janë qerpikët hibrid dh...
 • Çfarë duhet të dini para ...
 • Lazer për shenjat e aknev...
 • Beyoncé reflekton për 40-...
 • Regjisori thotë se në fil...
 • Supermodelja Linda Evange...
 • Netflix publikon traileri...
 • Alergji e vjeshtës apo Co...
 • Një urolog shpjegon nëse ...
 • Yoga për të pasmet? Këto ...
 • Pse duhet të konsumoni më...
 • +10 mendime të zakonshme ...
 • 10 podcast-e edukimi sek...
 • Sa shpesh duhet të bëni s...
 • 4 arsye pse ai/ajo u zhdu...
 • Ëndrra me gjarpërinj? 8 k...
 • Nëse doni ca arsye për të...
 • 6 hile për t i bërë këp...
 • Si është të jetosh me një...
 • Vjeshta e 2021-it do të j...
 • 5 gurë të çmuar nëse doni...

Verified site has: 78 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-55 56-60 61-65 66-70 71-75 76-78


The site also has 2 references to external domain(s).

 youtube.com  Verify  mediadesk.al  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Recently checked links (by ScreenShot) on WebLinkPedia.

Screenshot of the main domain: uz.m.wikipedia.orgScreenshot of the main domain: zhgssbs.comScreenshot of the main domain: michaelann1985.comScreenshot of the main domain: air-asia.com.vnScreenshot of the main domain: iffine.rajce.idnes.czScreenshot of the main domain: eshop.moldcell.mdScreenshot of the main domain: baobiphuthanh.comScreenshot of the main domain: realistic-sniper-shooter-3d-fps-shooting-2021.softonic-id.comScreenshot of the main domain: riverusers.comScreenshot of the main domain: healthandsupplement.bravesites.comScreenshot of the main domain: revistas.unal.edu.coScreenshot of the main domain: remove-china-apps.fr.softonic.comScreenshot of the main domain: nevadapwcrentals.comScreenshot of the main domain: businessinsurrates.comScreenshot of the main domain: ai.moon.vnScreenshot of the main domain: norgesingle.egyforweb.comScreenshot of the main domain: pay.mediacube.coScreenshot of the main domain: cnay.orgScreenshot of the main domain: webdaotao.hutech.edu.vnScreenshot of the main domain: neohiolife.comScreenshot of the main domain: onlineslots03.comScreenshot of the main domain: fonddruzhba.ruScreenshot of the main domain: casinoslotsheard.comScreenshot of the main domain: myday-cn.comScreenshot of the main domain: harris-archives.comScreenshot of the main domain: library.ridibooks.comScreenshot of the main domain: new.dhhp.edu.vnScreenshot of the main domain: best-price-checker.comScreenshot of the main domain: yektameyhane.comScreenshot of the main domain: aventura.scScreenshot of the main domain: milescoverdaleprimary.co.ukScreenshot of the main domain: epppc.co.ukScreenshot of the main domain: map-heinenoord.istats.nlScreenshot of the main domain: rubbermade.infoScreenshot of the main domain: thanhhoafc.netScreenshot of the main domain: cnpo.com.cnScreenshot of the main domain: pembrokeshiremachineplastering.co.ukScreenshot of the main domain: privatechat.noScreenshot of the main domain: 6676zz.comScreenshot of the main domain: bekanntschaften.h70.ir
Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 302 Found
Date Sat, 25 Sep 2021 06:36:14 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection close
set-cookie PHPSESSID=pb50svml27cvt1a82br480figh; path=/
expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
cache-control no-store, no-cache, must-revalidate
pragma no-cache
location htt????/www.anabelmagazine.com/
x-turbo-charged-by LiteSpeed
CF-Cache-Status DYNAMIC
Report-To endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report\/v3?s=oTiaw8%2F4eZMjZlZsNPX6HPj9ow%2BgyzWUmHdQeGm%2Fh54rwNgWDwybYScJZgLKhA2%2FQ4ICXEQGwFtbet7qWxgF1xD%2FkwWOX%2FRae37mtx1j9DtniN0JWGpGhTZRlrI%3D ], group : cf-nel , max_age :604800
NEL success_fraction :0, report_to : cf-nel , max_age :604800
Server cloudflare
CF-RAY 69423cad99483b67-CDG
alt-svc h3= :443 ; ma=86400, h3-29= :443 ; ma=86400, h3-28= :443 ; ma=86400, h3-27= :443 ; ma=86400
HTTP/1.1 200 OK
Date Sat, 25 Sep 2021 06:36:14 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection close
Set-Cookie PHPSESSID=mgdjqgb2n9c50olfc73j2vugcb; path=/
Expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control no-store, no-cache, must-revalidate
Pragma no-cache
Vary Accept-Encoding
X-Turbo-Charged-By LiteSpeed
CF-Cache-Status DYNAMIC
Expect-CT max-age=604800, report-uri= htt????/report-uri.cloudflare.com/cdn-cgi/beacon/expect-ct
Report-To endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report\/v3?s=%2BYrPU3f1byj4ezDKsUo1vZQkG8nf793v%2FfohynSg4T1YeOPSer4V3Lg%2FPHwqSyYHausHF5QHvBN203q2xpl%2Bk2mhr680j2MymvL7Y6rqWTm6eWdliEIh%2BxpUPf7RR8rjaMphzkmeEuM%3D ], group : cf-nel , max_age :604800
NEL success_fraction :0, report_to : cf-nel , max_age :604800
Server cloudflare
CF-RAY 69423cae4813418a-AMS
Content-Encoding gzip

Meta Tags

title="Anabel"
charset="utf-8"
name="viewport" content="width=device-width,initial-scale=1.0"
name="theme-color" content="#000000"
name="google-site-verification" content="K7fOsNAI6YL8hep3nGZ_S_fL6iv6mAEy7uC-ujGzDjA"

Load Info

page size12974
load time (s)0.727759
redirect count1
speed download17827
server IP104.26.2.36
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"

SEO From Wikipedia, the free encyclopedia
Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the online visibility of a website or a web page in a web search engines unpaid results—often referred to as `natural`, `organic`, or `earned` results. In general, the earlier (or higher ranked on the search results page), and more frequently a website appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engines users; these visitors can then be converted into customers. SEO may target different kinds of search, including image search, video search, academic search, news search, and industry-specific vertical search engines. SEO differs from local search engine optimization in that the latter is focused on optimizing a business online presence so that its web pages will be displayed by search engines when a user enters a local search for its products or services. The former instead is more focused on national or international searches. and ADS Publishers From Wikipedia, the free encyclopedia
Advertising is an audio or visual form of marketing communication that employs an openly sponsored, non-personal message to promote or sell a product, service or idea. Sponsors of advertising are often businesses wishing to promote their products or services. Advertising is differentiated from public relations in that an advertiser pays for and has control over the message. It differs from personal selling in that the message is non-personal, i.e., not directed to a particular individual. Advertising is communicated through various mass media, including traditional media such as newspapers, magazines, television, radio, outdoor advertising or direct mail; and new media such as search results, blogs, social media, websites or text messages. The actual presentation of the message in a medium is referred to as an advertisement or `ad` for short.
Commercial ads often seek to generate increased consumption of their products or services through `branding`, which associates a product name or image with certain qualities in the minds of consumers. On the other hand, ads that intend to elicit an immediate sale are known as direct-response advertising. Non-commercial entities that advertise more than consumer products or services include political parties, interest groups, religious organizations and governmental agencies. Non-profit organizations may use free modes of persuasion, such as a public service announcement. Advertising may also be used to reassure employees or shareholders that a company is viable or successful., wall of links.


If you want to put something else on this wall, write to us.