If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: blizoo.mk redirected to: www.a1.mk

site title: my a1

Our opinion (on Wednesday 03 June 2020 4:08:46 CEST):

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at http://vturl.net VeryTinyURL

Meta tags:
description=А1 Македонија е член на Групацијата А1 Телеком Австрија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа.;
keywords=а1, а1 мк, a1 mk, телеком оператор, telekom operator, pripejd broevi, postpejd uslugi,припејд, постпејд, мобилен интернет, mobilen internet;

Headings (most frequently used words):

a1, со, постпејд, за, услуги, онлајн, на, без, претплата, combo, месеци, live, shop, достава, 20gb, припејд, промоции, бесплатна, а1, neon, попуст, останати, тарифи, смартфони, надополни, пакет, освој, кредит, новиот, до, дигитални, неверојатна, цена, sms, ексклузивен, alpha, 20, активирај, сметкапреку, mk, од, или, мојот, мобилна, перформанси, апликација, одлични, поддршка, линкови, фиксна, телефонија, профил, брзи, помош, информации, тип, интернет, уред, сервис, navigation, услугите, тв, нов, социјалните, неограничено, сурфај, денари, 299, смартфон, преку, тарифа, дел, недостапност, привремена, надградба, техничка, уреди, mојот, директно, секогаш, нови, сакам, 1234, центар077, контакт, смартфонисо, корисници, сите, одам, mojot, продажба, телефонска, забава, повеќе, 10gb, да, користете, бидете, увид, корисниците, известување, сметки, кориснички, вашите, во, прегледен, дома, лесен, брз, домa, телефони, сметка, плати, мрежи,

Text of the page (most frequently used words):
neon (25), #повеќе (24), #онлајн (20), #сметка (19), combo (18), припејд (17), #постпејд (15), ден (13), #интернет (12), нарачај (11), #услуги (11), #достапен (11), тарифи (11), #попуст (9), телефони (8), мојот (8), промоции (8), lite (8), 999 (8), поддршка (7), надополни (7), пакети (7), уреди (6), кредит (6), останати (6), net (6), 10gb (5), канали (5), без (5), 20gb (5), странство (5), плати (5), мобилна (5), претплата (4), осигурување (4), тарифа (4), shop (4), live (4), преку (4), роаминг (4), месеци (4), разговори (4), листа (4), кон (4), дознај (4), пакет (4), box (4), нов (4), сите (4), уред (4), sim (4), сервис (4), корисник (3), 499 (3), alpha (3), достава (3), бесплатна (3), број (3), смартфони (3), забава (3), smart (3), 299 (3), апликација (3), контакт (3), регистрација (3), home (3), опрема (2), huawei (2), samsung (2), xiaomi (2), телефонија (2), дополнителна (2), фиксна (2), fix (2), јсп (2), конзоли (2), игри (2), видео (2), лаптопи (2), таблети (2), повици (2), мобилен (2), usb (2), стик (2), картички (2), паметни (2), телевизори (2), тип (2), xplore (2), овластени (2), проверка (2), билет (2), ексклузивен (2), идентификатор (2), новиот (2), секретарка (2), цена (2), неверојатна (2), перформанси (2), одлични (2), подарок (2), купи (2), итни (2), интерактивна (2), сервисери (2), sms (2), или (2), уживај (2), еко (2), пријатели (2), активирај (2), tарифни (2), возење (2), освој (2), прочитај (2), webtv (2), hbo (2), служби (2), внесете (2), помош (2), македонија (2), сакате (2), што (2), austria (2), 1234 (2), 077 (2), услови (2), информации (2), дигитални (2), mojot (2), нас (2), центар (2), вашите (2), бидете (2), денари (2), профил, продажни, места, закажи, бизнис, состанок, форма, секција, користење, сакам, ценовници, корисниците, надградба, привремена, недостапност, дел, услугите, известување, skip, брзи, content, navigation, новости, почеток, линкови, следете, било, групација, општи, digital, fl1, скопје, дооел, задржани, права, приватност, bugaria, политика, корпа, деловни, приватни, секој, твој, slovenija, belarus, кариера, единствено, време, кое, смартфон, важни, пристап, имате, бесплатната, vip, member, плаќање, начини, group, telekom, croatia, mobile, техничка, неограничено, секогаш, пребарај, мојата, xperia, патувам, sony, пребарајте, iphone, max, 64gb, apple, mix, galaxy, кориснички, директно, дома, користете, домa, телефонска, продажба, сметки, увид, секцијата, прегледен, лесен, p30, брз, a51, honor, a10, надополните, 100, помеѓу, сума, внесувајте, молиме, која, нови, сумата, тек, сурфај, одам, социјалните, мрежи, mојот, корисници, 1000, motorola, 2019, col, one, macro, moto, plus, class, платете, платите, фактурата, бројот, само, најава, вашата, свет,
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)

Verified site has: 98 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-55 56-60 61-65 66-70 71-75 76-80 81-85 86-90 91-95 96-98


The site also has references to the 1 subdomain(s)

  asmp.a1.mk  Verify


The site also has 1 references to other resources (not html/xhtml )

 www.a1.mk/uredi/telefoni?sort=o.p  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 302 Object Moved
Date Wed, 03 Jun 2020 02:08:45 GMT
Connection close
Content-Length 0
Location htt???/www.vip.mk
HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Expires -1
Pragma no-cache
Cache-control no-cache, must-revalidate, max-age=0
Cache-control no-store
Location htt????/www.a1.mk/
Set-Cookie aaaStaticCookie=lvpaaa3;path=/;domain=.vip.mk; HttpOnly
Connection Close
Date Wed, 03 Jun 2020 02:08:45 GMT
Content-Length 1
HTTP/1.1 200 OK
Server nginx
Date Wed, 03 Jun 2020 02:10:01 GMT
Content-Type text/html;charset=UTF-8
Vary Accept-Encoding
X-Frame-Options SAMEORIGIN
X-XSS-Protection 1
Expires Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 GMT
Cache-Control private, no-cache, no-store, must-revalidate
Pragma no-cache
Liferay-Portal Liferay Digital Experience Platform 7.1.10 GA1 (Judson / Build 7110 / July 2, 2018)
Content-Encoding gzip
X-Content-Type-Options nosniff
Access-Control-Allow-Origin *
Set-Cookie JSESSIONID=A14E8194AF3EE5142508B4F8DE8E50B3; Path=/; Secure; HttpOnly
Set-Cookie COOKIE_SUPPORT=true; Max-Age=31536000; Expires=Thu, 03-Jun-2021 02:10:01 GMT; Path=/; Secure; HttpOnly
Set-Cookie GUEST_LANGUAGE_ID=mk_MK; Max-Age=31536000; Expires=Thu, 03-Jun-2021 02:10:01 GMT; Path=/; Secure; HttpOnly
Set-Cookie lbsrv=lvplr06;Path=/
Set-Cookie BIGipServer~Corp-L1P~Liferay_mac_a1_80=rd1o00000000000000000000ffff0af39a6bo80; path=/; Httponly
Set-Cookie aaaStaticCookie=lvpaaa3;path=/;domain=.a1.mk; HttpOnly
Transfer-Encoding chunked
Connection Close

Meta Tags

title="my a1"
name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no"
name="apple-itunes-app" content="app-id=932844507"
name="smartbanner:title" content="Mojot A1"
name="smartbanner:author" content="A1"
name="smartbanner:price" content="FREE"
name="smartbanner:price-suffix-apple" content=" - on the App Store"
name="smartbanner:price-suffix-google" content=" - on Google Play"
name="smartbanner:icon-google" content="htt????/www.a1.mk/documents/20126/0/android-logo%402x.png"
name="smartbanner:button" content="VIEW"
name="smartbanner:button-url-google" content="htt????/play.google.com/store/apps/details?id=com.vipmk.ecare"
name="smartbanner:enabled-platforms" content="android"
content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="content-type"
content="А1 Македонија е член на Групацијата А1 Телеком Австрија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа." lang="mk-MK" name="description"
content="а1, а1 мк, a1 mk, телеком оператор, telekom operator, pripejd broevi, postpejd uslugi,припејд, постпејд, мобилен интернет, mobilen internet" lang="mk-MK" name="keywords"

Load Info

page size20803
load time (s)0.677902
redirect count2
speed download30687
server IP212.15.182.153
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"

SEO From Wikipedia, the free encyclopedia
Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the online visibility of a website or a web page in a web search engines unpaid results—often referred to as `natural`, `organic`, or `earned` results. In general, the earlier (or higher ranked on the search results page), and more frequently a website appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engines users; these visitors can then be converted into customers. SEO may target different kinds of search, including image search, video search, academic search, news search, and industry-specific vertical search engines. SEO differs from local search engine optimization in that the latter is focused on optimizing a business online presence so that its web pages will be displayed by search engines when a user enters a local search for its products or services. The former instead is more focused on national or international searches. and ADS Publishers From Wikipedia, the free encyclopedia
Advertising is an audio or visual form of marketing communication that employs an openly sponsored, non-personal message to promote or sell a product, service or idea. Sponsors of advertising are often businesses wishing to promote their products or services. Advertising is differentiated from public relations in that an advertiser pays for and has control over the message. It differs from personal selling in that the message is non-personal, i.e., not directed to a particular individual. Advertising is communicated through various mass media, including traditional media such as newspapers, magazines, television, radio, outdoor advertising or direct mail; and new media such as search results, blogs, social media, websites or text messages. The actual presentation of the message in a medium is referred to as an advertisement or `ad` for short.
Commercial ads often seek to generate increased consumption of their products or services through `branding`, which associates a product name or image with certain qualities in the minds of consumers. On the other hand, ads that intend to elicit an immediate sale are known as direct-response advertising. Non-commercial entities that advertise more than consumer products or services include political parties, interest groups, religious organizations and governmental agencies. Non-profit organizations may use free modes of persuasion, such as a public service announcement. Advertising may also be used to reassure employees or shareholders that a company is viable or successful., wall of links.


If you want to put something else on this wall, write to us.