If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.
favicon.ico: www.brif.mk - Бриф | Нешто повеќе!.

site address: brif.mk redirected to: www.brif.mk

site title: Бриф Нешто повеќе!

Our opinion (on Saturday 24 July 2021 19:25:19 GMT):

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at http://vturl.net VeryTinyURL
page from cache: 287 days ago
Meta tags:
description=Нешто повеќе!;
keywords=news,macedonia,newspaper,brif,posts,vesti,novosti,sport,biznis;

Headings (most frequently used words):

на, за, во, се, со, ќе, до, македонија, три, од, да, го, октомври, по, против, денари, не, меѓу, 19, ковид, ддв, без, викенд, ја, србија, олицетворение, вмро, одличните, аналитичари, косовски, односи, македонците, ремдесивир, албанците, кластер, над, дпмне, нов, оди, балкан, поради, погледнете, дел, menu, пандемијата, оган, има, светот, правото, затвори, 13, му, вика, градење, коронавирусот, август, лекот, прилагоди, грозје, предадено, произведено, субвенции, апликацијата, сортите, дополнителни, крајот, набави, сметките, врати, данокот, дена, омери, јп, смедеревка, жилавка, пациенти, оздравени, 154, починати, шест, случаи, вранец, нови, кадарка, 386, видео, станушина, бургундец, црн, скенираат, кратошија, лица, минути, додели, нобеловата, награда, мир, уапсени, обид, гувернерката, дански, мичиген, киднапирање, политичари, разговарале, осло, 40, спрема, карабах, здравство, тихановска, нашите, македонски, фудбалери, нашата, гордост, наместо, самоизолација, заменик, министерот, гостува, нагорно, емисии, кафе, приштина, азербејџан, ереван, гранатираше, населени, места, окрузи, околу, лажна, постапка, ќерката, стапките, закони, доставени, собранието, скратена, честита, поврзани, законот, прекршоци, синот, џејми, оливер, својот, молчи, татко, агро, бриф, економија, ракурс, свет, најнови, магазин, спорт, видеа, накратко, категории, 150, треба, трамп, очите, иванка, роналдо, направи, скандал, јувентус, пред, замине, националниот, тим, сликата, протријте, ги, па, сега, уште, еднаш, кажете, колку, години, таа, професорот, шкариќ, што, уставот, однос, пандемија, победа, header, заев, зголемија, аргентина, прва, одобри, генетски, модифицирана, пченица, фао, цените, храната, нагло, септември, мртвородени, договор, фитосанитарна, соработка, албанија, создава, бесплатен, коридор, циркулација, земјоделскии, производи, деца, стапката, мито, јасно, кривична, пратеник, бесправно, куќа, катуниште, рамковски, 24, вести, немаше, кого, дека, пад, груевски, ме, бараме, повторно, судење, мз, северна, рангирана, првите, држави, најголем, примање, уапсена, нема, стипендија, фитр, иновативни, проекти, борба, климатски, промени, 30, рокот, продолжување, студентска, богдановиќ, бран, одвоени, милиони, ново, уривање, дивоградби, генералот, ангелов, збуни, давкова, протест, банкроти, следува, помошник, западен, министерката, земјоделство, мета, покани, рама, дуел, ако, порача, си, вархеји, гледаме, авиокомпании, како, европа, годинава, 184, одобренија, 12, проценти, помалку, лани, 43, страни,

Text of the page (most frequently used words):
македонија (12), #повеќе (9), #видео (7), #дека (7), ддв (6), #викенд (6), без (6), бриф (6), што (6), #меѓу (5), #трамп (5), #години (5), има (5), три (5), #ќерката (4), октомври (4), погледнете (4), нови (4), роналдо (4), коронавирусот (4), ковид (4), јувентус (4), северна (4), земјоделство (4), светот (4), србија (4), апликацијата (4), против (4), 386 (3), #случаи (3), денари (3), #односи (3), направи (3), нема (3), албанците (3), уште (3), македонците (3), претседател (3), вика (3), одличните (3), олицетворение (3), иванка (3), дпмне (3), вмро (3), ремдесивир (3), протест (3), министерот (3), закони (3), дел (3), правото (3), кои (3), поради (3), владата (3), градење (3), спорт (3), министерката (3), услови (3), агро (3), економија (3), магазин (3), преку (3), ракурс (3), свет (3), видеа (3), како (2), пандемијата (2), menu (2), тоа (2), content (2), својот (2), над (2), skip (2), шкариќ (2), рамковски (2), балкан (2), скратена (2), постапка (2), аналитичари (2), ангелов (2), дома (2), лекот (2), деца (2), нов (2), пратеник (2), нагорно (2), хроника (2), собранието (2), косовски (2), набави (2), станушина (2), мртвородени (2), конструктивни (2), субвенции (2), дополнителни (2), фотографии (2), република (2), лозарите (2), состаноци (2), одржа (2), предадено (2), хоџа (2), арјанит (2), водостопанство (2), шумарство (2), уапсена (2), производи (2), карабах (2), произведено (2), грозје (2), здравство (2), кадарка (2), пад (2), најголем (2), држави (2), првите (2), помошник (2), оди (2), според (2), жилавка (2), прва (2), кратошија (2), оган (2), црн (2), бургундец (2), вранец (2), смедеревка (2), сортите (2), стапката (2), кластер (2), кавадарци (2), правилата (2), скандал (2), пред (2), замине (2), националниот (2), тим (2), помислите (2), прилагоди (2), тинејџерка (2), кривична (2), сметките (2), стипендија (2), студентска (2), прекрши (2), омери (2), пациенти (2), репрезентација (2), август (2), неверојатно (2), затвори (2), управата (2), јавни (2), контакт (2), приходи (2), подготвена (2), кристијано (2), спроведување (2), мерката (2), мојддв (2), која (2), граѓаните (2), напаѓачот (2), купените (2), скенираат (2), или (2), сликата (2), дена (2), американски (2), 154 (2), доналд (2), починати (2), користење (2), вести (2), нашите (2), маркетинг (2), данокот (2), оздравени (2), џејми (2), оливер (2), врати (2), импресум (2), крајот (2), нас (2), куќа (2), бесправно (2), контроверзниот (2), шест (2), соопшти (2), протријте (2), очите (2), еднаш (2), кажете (2), колку (2), таа (2), создава, примање, лани, помалку, проценти, дуел, попладнево, сомнение, header, албанија, бесплатен, мито, договор, фитосанитарна, домашни, соработка, порача, компјутерската, покани, дарија, гледаме, опрема, европа, јањиќ, мета, западен, вархеји, наредба, ако, нишавиќ, рама, криминал, организиран, обвинителството, услуги, search, српското, директорот, коридор, периодот, регистрирани, скопје, 178, куманово, дебар, стана, катуниште, 2016, информации, 267, наши, пријава, заработил, комитет, општински, нивниот, штип, актуелен, прилеп, тестирања, направени, тетово, најдобриот, миа, допсиникот, јави, лек, новиот, достапен, биде, пациентите, понеделник, пример, републичкиот, часа, земјата, состав, самиот, докажано, ова, демократијата, фонд, здравствено, осигурување, проф, последните, судење, повторно, циркулација, пченица, охрид, уницеф, извештај, најновиот, mинистерството, белград, донесе, сет, мерки, рангирана, модифицирана, генетски, одобри, аргентина, септември, зголемија, нагло, храната, цените, фао, земјоделскии, некогашниот, струга, бараме, груевски, јасно, кого, немаше, велес, одобренија, сите, сопственик, претходно, докажува, јутјуб, појавија, вчера, бомбите, вели, битола, велија, 2020, нашата, 184, предлог, 151, досатвени, татко, стапките, синот, едно, момчето, бади, син, годишен, неговиот, дополнувања, готвењето, кон, љубов, својата, пренесе, чини, готвач, британски, познатиот, првенство, европско, измени, ратификации, историски, комисијата, треба, сега, пандемија, однос, уставот, професорот, собираат, може, домовите, болести, заразни, предлогот, голем, оценува, светомир, доктор, право, уставно, професор, универзитетскиот, прекршоци, законот, поврзани, доставени, 150, пласман, чекор, бидете, аудио, затоа, скапоцена, читателот, секунда, секоја, трескавично, живее, кога, време, денешното, снимки, текстови, содржини, проверено, навремено, настаните, информира, труди, кој, медиум, интернет, категории, страни, останатите, сајтот, совлада, телескопот, фудбалската, ѕвезда, нова, раѓање, спектакуларно, снимија, астрoномите, раѓањето, снимил, south, gemini, идризово, можно, затворот, влезе, јанкулоска, гордана, екс, затвор, спроведувањето, накратко, информативни, доволно, сепак, покуси, молчи, единствените, годинава, фудбалери, збуни, генералот, профил, стојанче, напиша, изгледа, работа, опасна, било, гордост, македонски, богдановиќ, победа, честита, заев, приштина, кафе, спрема, емисии, гостува, заменик, самоизолација, наместо, давкова, одвоени, окрузи, продолжување, банкроти, бран, следува, авиокомпании, промени, климатски, борба, проекти, иновативни, фитр, рокот, милиони, негово, договорните, исполнуваат, академски, изминатите, некоја, остварено, корисниците, дивоградби, уривање, ново, околу, места, погрешиле, сопруга, политичари, дански, најнови, името, нарекувана, била, медиумите, јавноста, отсекогаш, ивана, неговата, разговарале, португалската, приклучи, клуб, торинскиот, откривањето, изолација, ентериер, дизајнерка, хсу, луре, име, нејзиното, минути, лажна, населени, одбрана, гранатираше, ереван, азербејџан, сили, ерменските, деноноќие, претходното, текот, продолжиле, судири, интензивните, министерство, тихановска, азербејџанското, мир, награда, нобеловата, додели, осло, мичиген, гувернерката, киднапирање, обид, лица, уапсени, нешто,


Text of the page (random words):
бриф нешто повеќе header menu search skip to content за нас импресум маркетинг услови за користење контакт menu skip to content дома македонија агро бриф економија свет хроника магазин спорт ракурс видеа видео омери у јп ја прилагоди апликацијата за викенд без ддв сметките ќе се скенираат три дена данокот ќе се врати до крајот на октомври управата за јавни приходи е подготвена за спроведување на мерката викенд без ддв апликацијата мојддв преку која граѓаните за купените домашни производи и услуги и за компјутерската опрема дополнителни субвенции од 2 денари за произведено и предадено грозје за сортите смедеревка вранец бургундец црн станушина кратошија жилавка и кадарка министерот за земјоделство шумарство и водостопанство арјанит хоџа одржа повеќе конструктивни состаноци со лозарите по што владата на република северна македонија донесе сет мерки со кои ќе се нови 386 случаи со ковид 19 шест починати 154 оздравени пациенти во последните 24 часа се направени 2 267 тестирања а регистрирани се 386 нови случаи со ковид 19 во скопје 178 куманово 18 дебар 1 штип 8 прилеп 20 тетово 13 струга 9 велес 5 битола 13 охрид 7 кавадарци 3 србија го набави лекот против коронавирусот ремдесивир во србија од понеделник за пациентите ќе биде достапен новиот лек против коронавирусот ремдесивир јави допсиникот на миа од белград директорот на републичкиот фонд за здравствено осигурување проф косовски аналитичари македонија е олицетворение на одличните односи меѓу македонците и албанците с македонија стана олицетворение на демократијата и одличните односи меѓу македонците и албанците ова е докажано во самиот состав на владата земјата е најдобриот пример за тоа како кривична за пратеник на вмро дпмне за бесправно градење куќа во катуниште з ј актуелен пратеник на вмро дпмне од кавадарци и претседател на нивниот општински комитет заработил кривична пријава за бесправно градење куќа според наши информации во периодот од 2016 до рамковски за 24 вести немаше на кого не му е јасно дека груевски ме затвори ќе бараме повторно судење некогашниот сопственик на а1 велија рамковски за тв 24 вели дека со бомбите што вчера се појавија на јутјуб се докажува тоа што и претходно на сите им мз северна македонија рангирана меѓу првите три држави во светот со најголем пад на стапката на мртвородени деца mинистерството за здравство соопшти дека според најновиот извештај на уницеф северна македонија е меѓу првите три држави во светот со најголем пад на стапката на мртвородени деца во агро бриф дополнителни субвенции од 2 денари за произведено и предадено грозје за сортите смедеревка вранец бургундец црн станушина кратошија жилавка и кадарка министерот за земјоделство шумарство и водостопанство арјанит хоџа одржа повеќе конструктивни состаноци со лозарите по што владата на република северна аргентина прва во светот одобри генетски модифицирана пченица фао цените на храната нагло се зголемија во септември договор за фитосанитарна соработка со албанија се создава бесплатен коридор за циркулација на земјоделскии производи балкан во србија поради примање мито уапсена помошник министерката за земјоделство по наредба на српското обвинителството за организиран криминал помошник министерката за земјоделство дарија јањиќ нишавиќ уапсена е попладнево поради сомнение мета го покани рама на дуел ако не му порача да си оди вархеји западен балкан го гледаме како дел од европа србија го набави лекот против коронавирусот ремдесивир економија видео омери у јп ја прилагоди апликацијата за викенд без ддв сметките ќе се скенираат три дена данокот ќе се врати до крајот на октомври управата за јавни приходи е подготвена за спроведување на мерката викенд без ддв апликацијата мојддв преку која граѓаните за купените во август годинава 184 одобренија за градење за 12 4 проценти помалку од август лани пандемијата затвори 43 авиокомпании следува нов бран банкроти фитр со иновативни проекти во борба против климатски промени македонија до 30 октомври е рокот за продолжување на правото на студентска стипендија корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години кои ги исполнуваат договорните услови за негово нови 386 случаи со ковид 19 шест починати 154 оздравени пациенти богдановиќ одвоени се над 13 милиони денари за ново уривање на дивоградби косовски аналитичари македонија е олицетворение на одличните односи меѓу македонците и албанците ракурс генералот ангелов се збуни давкова вика ќе има нов кластер викенд без ддв а кластер протест на вмро дпмне нема викенд без ддв да ти било опасна работа а протест протест изгледа не напиша стојанче ангелов на својот профил заев честита победа на нашите македонски фудбалери нашата гордост наместо да оди во самоизолација заменик министерот за здравство гостува по емисии и се спрема за кафе во приштина на оган со оган свет азербејџан ереван гранатираше населени места во три окрузи околу нагорно карабах азербејџанското министерство за одбрана соопшти дека интензивните судири во нагорно карабах продолжиле во текот на претходното деноноќие а ерменските сили во осло ќе се додели нобеловата награда за мир уапсени 13 лица поради обид за киднапирање на гувернерката на мичиген дански политичари 40 минути разговарале со лажна тихановска најнови ќерката на трамп не се вика иванка ќерката на контроверзниот американски претседател доналд трамп и неговата прва сопруга ивана трамп отсекогаш во јавноста и во медиумите била нарекувана со името иванка повеќе роналдо направи скандал во јувентус пред да замине во националниот тим напаѓачот на јувентус кристијано роналдо ги прекрши правилата на изолација по откривањето на коронавирусот во торинскиот клуб за да се приклучи на португалската репрезентација повеќе погледнете ја сликата протријте ги очите па погледнете уште еднаш и кажете колку години има таа ќе помислите дека е тинејџерка или има 20 22 години но нема да бидете единствените кои погрешиле нејзиното име е луре хсу дизајнерка за ентериер повеќе професорот шкариќ што е уставот во однос на пандемија правото сега треба да молчи универзитетскиот професор по уставно право доктор светомир шкариќ оценува дека предлогот на комисијата за заразни болести во домовите да не може да се собираат повеќе над 150 закони доставени до собранието дел по скратена постапка поврзани со пандемијата со ковид 19 и законот за прекршоци од 1 до 8 октомври до собранието се досатвени 151 нови предлог закони измени и дополнувања на закони и ратификации голем дел по скратена постапка повеќе синот на џејми оливер по стапките на својот татко познатиот британски готвач џејми оливер се чини ја пренесе својата љубов кон готвењето на неговиот 10 годишен син бади момчето направи уште едно видео во повеќе магазин ќерката на трамп не се вика иванка ќерката на контроверзниот американски претседател доналд трамп погледнете ја сликата протријте ги очите па погледнете уште еднаш и кажете колку години има таа ќе помислите дека е тинејџерка или има 20 22 години но нема да спорт роналдо направи скандал во јувентус пред да замине во националниот тим напаѓачот на јувентус кристијано роналдо ги прекрши правилата македонија на чекор од историски пласман на европско првенство фудбалската репрезентација на македонија ја совлада видеа видео неверојатно астрoномите снимија спектакуларно раѓање на нова ѕвезда телескопот gemini south снимил неверојатно фотографии од раѓањето видео јанкулоска влезе во затворот идризово видео од спроведувањето во затвор на екс министерката гордана накратко бриф е интернет медиум кој се труди да ве информира за настаните во македонија и во светот навремено и проверено преку текстови фотографии видео и аудио снимки во денешното време кога се живее трескавично секоја секунда на читателот е скапоцена па затоа нашите вести и останатите содржини на сајтот се што е можно покуси но сепак доволно информативни категории дома македонија агро бриф економија свет хроника магазин спорт ракурс видеа страни за нас импресум маркетинг услови за користење контакт 2020 бриф
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)
 • Header
 • ФАО: Цените на храната на...
 • Договор за фитосанитарна ...
 • Во Србија поради примање ...
 • Вархеји: Западен Балкан г...
 • Србија го набави лекот пр...
 • Во август годинава 184 од...
 • Пандемијата затвори 43 ав...
 • ФИТР: Со иновативни проек...
 • Нови 386 случаи со Ковид-...
 • Косовски аналитичари: Мак...
 • Заев: Честита победа на н...
 • Наместо да оди во самоизо...
 • На оган со оган
 • Дански политичари 40 мину...
 • Ќерката на Трамп не се ви...
 • Роналдо направи скандал в...
 • Професорот Шкариќ: Што е ...
 • Над 150 закони доставени ...

Verified site has: 52 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-52


The site also has references to the 1 subdomain(s)

  brif.mk  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Recently checked links (by ScreenShot) on WebLinkPedia.

Screenshot of the main domain: mlsp5.xyzScreenshot of the main domain: rftheuprising.comScreenshot of the main domain: alonika.inScreenshot of the main domain: forumatlantis.comScreenshot of the main domain: forum.jyravlik.ruScreenshot of the main domain: ambbet.betScreenshot of the main domain: lvtdvn.gaScreenshot of the main domain: dlh3.xyzScreenshot of the main domain: fulhamsw6.comScreenshot of the main domain: 18-top.funScreenshot of the main domain: golneda.irScreenshot of the main domain: 4ne.ukScreenshot of the main domain: 3070lt.comScreenshot of the main domain: nntnmt.dthu.edu.vnScreenshot of the main domain: app.hookit.comScreenshot of the main domain: kzksc.comScreenshot of the main domain: fullmoviefree.netScreenshot of the main domain: ferrozink.isScreenshot of the main domain: lszyw888.comScreenshot of the main domain: tintuchangngay.orgScreenshot of the main domain: map-standdaarbuiten.istats.nlScreenshot of the main domain: hpzrjp.gaScreenshot of the main domain: mega-pdf.comScreenshot of the main domain: turftocards.cla.frScreenshot of the main domain: forum.ya1.ruScreenshot of the main domain: twinkbfvideos.proScreenshot of the main domain: baoproduct.comScreenshot of the main domain: dbbfzb.gaScreenshot of the main domain: sprayfoamandmore.comScreenshot of the main domain: mayareg.comScreenshot of the main domain: okna-krovoy-rog.blogspot.comScreenshot of the main domain: kiteparadiso.plScreenshot of the main domain: valleyflorafarm.comScreenshot of the main domain: ww38.img.nu18mov.comScreenshot of the main domain: mobile.vnbet77.comScreenshot of the main domain: scorezaa.comScreenshot of the main domain: pkdhungthinhland.com.vnScreenshot of the main domain: nuocngot57.wordpress.comScreenshot of the main domain: tipografiaaromablog.wordpress.comScreenshot of the main domain: nlzztf.ga
Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Date Fri, 09 Oct 2020 20:15:19 GMT
Content-Type text/html; charset=iso-8859-1
Transfer-Encoding chunked
Connection keep-alive
Set-Cookie __cfduid=daed9164778819a36f2fd8f67aec710211602274519; expires=Sun, 08-Nov-20 20:15:19 GMT; path=/; domain=.brif.mk; HttpOnly; SameSite=Lax
Location htt????/brif.mk/
Accept-Ranges bytes
X-Varnish 351042091
Age 0
Via 1.1 varnish
CF-Cache-Status DYNAMIC
cf-request-id 05b09a00f200009be58031b200000001
Report-To endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report?lkg-colo=20&lkg-time=1602274519 ], group : cf-nel , max_age :604800
NEL report_to : cf-nel , max_age :604800
Server cloudflare
CF-RAY 5dfac5e18f169be5-AMS
HTTP/2 301
date Fri, 09 Oct 2020 20:15:19 GMT
content-type text/html; charset=UTF-8
set-cookie __cfduid=de346a181e5ea0994a5f7622c9ce1354e1602274519; expires=Sun, 08-Nov-20 20:15:19 GMT; path=/; domain=.brif.mk; HttpOnly; SameSite=Lax
x-powered-by PHP/5.5.9-1ubuntu4.14
set-cookie PHPSESSID=mua1mlfb4pfq5d48sjh864u3m6; path=/
expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
cache-control no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
pragma no-cache
x-redirect-by WordPress
location htt????/www.brif.mk/
cf-cache-status DYNAMIC
cf-request-id 05b09a017200000bfd63845200000001
expect-ct max-age=604800, report-uri= htt????/report-uri.cloudflare.com/cdn-cgi/beacon/expect-ct
report-to endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report?lkg-colo=20&lkg-time=1602274520 ], group : cf-nel , max_age :604800
nel report_to : cf-nel , max_age :604800
server cloudflare
cf-ray 5dfac5e25cbb0bfd-AMS
HTTP/2 200
date Fri, 09 Oct 2020 20:15:20 GMT
content-type text/html; charset=UTF-8
set-cookie __cfduid=d23ae093c137e9355c42446055dd0e2c51602274519; expires=Sun, 08-Nov-20 20:15:19 GMT; path=/; domain=.brif.mk; HttpOnly; SameSite=Lax
x-powered-by PHP/5.5.9-1ubuntu4.14
set-cookie PHPSESSID=fdsjmbr54okos27hq6ovdith35; path=/
expires Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
cache-control no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
pragma no-cache
link <htt????/www.brif.mk/wp-json/>; rel= htt????/api.w.org/
vary Accept-Encoding
cf-cache-status DYNAMIC
cf-request-id 05b09a036c0000fa680831c200000001
expect-ct max-age=604800, report-uri= htt????/report-uri.cloudflare.com/cdn-cgi/beacon/expect-ct
report-to endpoints :[ url : https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report?lkg-colo=20&lkg-time=1602274521 ], group : cf-nel , max_age :604800
nel report_to : cf-nel , max_age :604800
server cloudflare
cf-ray 5dfac5e57c8efa68-AMS
content-encoding gzip

Meta Tags

title="Бриф | Нешто повеќе!"
charset="UTF-8"
name="viewport" content="width=device-width"
name="description" content="Нешто повеќе!"
name="keywords" content="news,macedonia,newspaper,brif,posts,vesti,novosti,sport,biznis"
property="og:type" content="website"
property="og:site_name" content="Бриф"
property="og:title" content="Бриф"
property="og:url" content="htt????/www.brif.mk/"
property="og:description" content="Нешто повеќе!"
property="og:locale" content="_mk_MK"
property="og:image" content="htt????/brif.mk/wp-content/uploads/2013/11/Brif.mk_logo_nofeatured_meta.jpg"
property="og:image:secure_url" content="htt????/brif.mk/wp-content/uploads/2013/11/Brif.mk_logo_nofeatured_meta.jpg"
property="og:image:type" content="image/jpeg"
name="generator" content="WordPress 5.1.6"

Load Info

page size94720
load time (s)1.541149
redirect count2
speed download11807
server IP2606:4700:3030::ac43:abfd
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"

SEO From Wikipedia, the free encyclopedia
Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the online visibility of a website or a web page in a web search engines unpaid results—often referred to as `natural`, `organic`, or `earned` results. In general, the earlier (or higher ranked on the search results page), and more frequently a website appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engines users; these visitors can then be converted into customers. SEO may target different kinds of search, including image search, video search, academic search, news search, and industry-specific vertical search engines. SEO differs from local search engine optimization in that the latter is focused on optimizing a business online presence so that its web pages will be displayed by search engines when a user enters a local search for its products or services. The former instead is more focused on national or international searches. and ADS Publishers From Wikipedia, the free encyclopedia
Advertising is an audio or visual form of marketing communication that employs an openly sponsored, non-personal message to promote or sell a product, service or idea. Sponsors of advertising are often businesses wishing to promote their products or services. Advertising is differentiated from public relations in that an advertiser pays for and has control over the message. It differs from personal selling in that the message is non-personal, i.e., not directed to a particular individual. Advertising is communicated through various mass media, including traditional media such as newspapers, magazines, television, radio, outdoor advertising or direct mail; and new media such as search results, blogs, social media, websites or text messages. The actual presentation of the message in a medium is referred to as an advertisement or `ad` for short.
Commercial ads often seek to generate increased consumption of their products or services through `branding`, which associates a product name or image with certain qualities in the minds of consumers. On the other hand, ads that intend to elicit an immediate sale are known as direct-response advertising. Non-commercial entities that advertise more than consumer products or services include political parties, interest groups, religious organizations and governmental agencies. Non-profit organizations may use free modes of persuasion, such as a public service announcement. Advertising may also be used to reassure employees or shareholders that a company is viable or successful., wall of links.


If you want to put something else on this wall, write to us.