If you are not sure if the website you would like to visit is secure, you can verify it here. Enter the website address of the page and see parts of its content and the thumbnail images on this site. None (if any) dangerous scripts on the referenced page will be executed. Additionally, if the selected site contains subpages, you can verify it (review) in batches containing 5 pages.

site address: faktor.mk redirected to: faktor.mk

site title: Фактор Портал

Our opinion (on Sunday 17 January 2021 23:17:27 CET):

GREEN status (no comments) - no comments
After content analysis of this website we propose the following hashtags:


Proceed to the page?Powered by: Very Tiny URL Shortener at http://vturl.net VeryTinyURL
page from cache
Meta tags:

Headings (most frequently used words):

на, во, за, од, со, се, да, не, ќе, како, галерија, македонија, ги, еве, ја, по, дека, до, или, банка, скопје, две, еуростандард, пари, 19, ковид, немаат, над, продолжува, стечајот, колку, но, апелациониот, суд, беше, жалбата, неоснована, одби, го, државата, има, анализа, граѓаните, мора, видео, кој, добил, субвенции, исполнил, обврски, кога, наплатила, пенали, денес, компании, странски, зоните, македонскиот, бизнис, нас, заев, економија, вести, заштита, грешно, капење, пет, балкан, никола, биде, фото, земји, маски, земјата, повеќе, засејувањето, носат, објави, може, нема, град, наставници, сархемс, активираше, владата, барања, свои, поднел, обучувачите, мон, децидни, наставата, повторно, трансмет, месеци, девет, бројчаникот, првите, дојдат, ликвидирана, кочан, двонасочна, времето, гази, час, воопшто, разбрале, незаконски, евра, кај, гледаат, конекција, децата, интернет, онлајн, пак, топи, лап, прават, што, знаат, родителите, сеат, ширењето, кампањи, дали, некои, бомбашки, нато, 000, штити, западен, профит, лим, тргува, металот, цар, јаглен, без, приказна, граѓански, успешна, првата, ли, та, 2001, 350, тој, конфликт, паралелните, европски, ни, 210, газда, германски, другите, одмор, дена, рестрикциите, враќаат, најмалку, вработените, свет, косово, езеро, доби, трамп, доналд, благодарност, знак, мотивира, откажат, скандализираше, криза, општеството, мицковски, ивор, гробарскиот, напредуваат, енергија, извори, обновливите, време, лоша, нож, избодени, луѓе, двајца, париз, напад, терористички, навика, искоцкани, најави, милиони, молњи, матка, уживајте, шишевски, свети, манастирот, посетете, невремето, изгледаше, одлично, виножито, изгледа, стилски, дама, прва, поранешната, трајковска, вилма, mastercard, дождот, mаски, спонзорство, бит, пристигнаа, штрковите, атмосферата, каква, мај, граѓани, повеќето, пазар, сликата, почитуваат, oва, фотогалерија, плоштад, фонтаната, капеа, деца, затоа, базени, мерката, нлб, повеќегодишното, кои, бела, лаптопи, донација, окта, доверба, резултати, министри, ефективни, книга, студијата, поддржи, презентација, мои, ракометарите, политичарите, партиите, плукајте, коцкарници, казина, најголемите, заштитни, образовниот, грујичиќ, министерот, диригент, шеф, добива, филхармонија, децении, торта, роденденска, најинтересната, стил, процес, 2020, idea, дизајн, признанија, 48, награден, samsung, илинден, општина, искуството, чии, данило, одумира, море, путин, сочи, лукашенко, здравичар, нашиот, непотизмот, веќе, партизираноста, корупцијата, борбата, in, all, отиде, остави, земи, рати, 30, ултиматум, бил, влијае, короната, податоците, асо, надоместок, фиксен, плаќаат, празен, им, години, станот, докажат, треба, ама, парно, исклучуваат, полесно, најнови, русија, американски, осигурителниот, обвинува, непознато, потврди, полицијата, јанкулоска, себеси, брани, груевски, прогон, албанија, влегло, место, означена, фотографија, зошто, објаснија, рама, еди, кабинетот, лице, домот, зад, европа, лето, едно, уште, изгубените, мојсеј, украина, борел, банкомат, новинарите, доктор, индустријата, пр, меѓу, врската, зацврсти, колумни, марковски, вело, врз, финансии, елаборати, демантираше, дестани, потекло, ознака, производи, прехранбените, земјоделските, поддршка, премиер, финансиска, повикот, објавен, димковски, низ, ипард, мерка, караванот, кандидат, смета, протокол, вака, оружје, билошко, вирус, лабараториски, гора, црна, училиштата, работат, семафор, дуи, систем, облаците, започна, многу, наврнеше, предлог, еден, ниту, инфо, специјален, игра, закон, агробизнис, партии, политички, сите, средби, имале, оштетените, обештетување, бараат, мерките, стратешки, статус, добијат, сакаат, инвеститори, неколку, компанија, домашна, утврдени, откупот, ајварка, аргати, македонската, заврши, пазари, доволно, пензионери, само, јавуваат, берба, најдат, грозјето, мачат, tутунарите, заработите, слива, аронија, род, добар, малeшевија, најчитани,

Text of the page (most frequently used words):
2020 (22), #септември (19), или (16), #како (14), #македонија (14), #немаат (12), #пари (12), #дека (12), кога (12), #еуростандард (11), две (11), #онлајн (10), #родителите (10), банка (9), што (9), галерија (9), има (8), ковид (8), видео (8), кој (8), пак (7), колку (7), скопје (7), првите (7), 000 (7), фактор (7), бројчаникот (6), лап (6), час (6), времето (6), #гази (6), знаат (6), прават (6), незаконски (6), топи (6), мора (6), воопшто (6), интернет (6), конекција (6), трансмет (6), сеат (6), кочан (6), ликвидирана (6), дојдат (6), месеци (6), беше (6), продолжува (6), еве (6), само (6), повторно (6), бидат (5), гледаат (5), зошто (5), наставници (5), албанија (5), грешно (5), зоните (5), разбрале (5), компании (5), денари (5), апелациониот (5), суд (5), децата (5), одби (5), жалбата (5), обучувачите (5), мон (5), децидни (5), наставата (5), над (5), неоснована (5), пенали (5), странски (5), стечајот (5), двонасочна (5), свои (5), наплатила (5), добил (5), активираше (5), сархемс (5), владата (5), уште (5), барања (5), поднел (5), време (5), девет (5), државата (5), граѓаните (5), субвенции (5), исполнил (5), обврски (5), рама (4), години (4), анализа (4), јанкулоска (4), идризово (4), еди (4), милиони (4), место (4), означена (4), ама (4), објаснија (4), фотографија (4), кабинетот (4), евра (4), дадоа (4), влошува (4), груевски (4), состојбата (4), денот (4), главната (4), може (4), сестри (4), медицински (4), три (4), заминуваат (4), инфективна (4), отказ (4), дена (3), солун (3), одмор (3), никола (3), црна (3), економија (3), македонскиот (3), заштита (3), едно (3), своите (3), град (3), готови (3), некои (3), дали (3), испорачуваат (3), банките (3), ноември (3), средината (3), човек (3), националната (3), картичките (3), повеќе (3), октомври (3), вести (3), доби (3), коронавирусот (3), ниту (3), проблеми (3), платформа (3), нема (3), бочварски (3), денес (3), заев (3), донираат (3), скенираат (3), богдановиќ (3), царовска (3), лукаревска (3), учениците (3), ддв (3), мој (3), заработија (3), гора (3), вака (3), бараат (3), фото (3), балкан (3), нафтоводот (2), најави (2), нлб (2), сите (2), короната (2), авион (2), бизнис (2), објави (2), двајца (2), засејувањето (2), украина (2), систем (2), пет (2), земји (2), вирус (2), eден (2), купи (2), станови (2), берлин (2), свет (2), србија (2), борел (2), земјата (2), нас (2), газда (2), народна (2), велат (2), стил (2), финансии (2), веќе (2), донација (2), поддржи (2), извори (2), кај (2), енергија (2), фирмите (2), нови (2), мои (2), цените (2), агробизнис (2), мерките (2), биде (2), лето (2), успешно (2), катица (2), јанкуловска (2), заштедите (2), затвор (2), јанева (2), колумни (2), условна (2), капење (2), маски (2), носат (2), тешко (2), јанакиески (2), обвинува (2), марковски (2), отсто (2), повратат (2), прогон (2), мвр (2), препукувања (2), околу (2), дознава (2), доктор (2), учењето (2), вело (2), набљудувало (2), недолични (2), избега (2), големите (2), лице (2), меѓувреме (2), штедачи (2), печалените (2), домот (2), полицијата (2), потврди (2), простат (2), teams (2), коментари (2), шахпаска (2), microsoft (2), година (2), инсталација (2), купат (2), jaнкулоска (2), мрежи (2), компјутер (2), мобилен (2), потребна (2), однесена (2), влегло (2), пол (2), платформата (2), влегува (2), наводите (2), непознато (2), брани (2), себеси (2), учење (2), видеото (2), државните (2), ревизори (2), појавија (2), вжешти (2), логирале (2), хајка (2), социјалните (2), инфо, ипард, протокол, мерка, караванот, tутунарите, низ, брза, грозјето, генерали, инвестмент, акциите, пораснаа, можна, длабока, утврдени, корекција, осум, ебор, кредити, водовод, евн, откупот, заработите, доволно, најдат, чии, пазари, заврши, македонската, ајварка, мачат, аргати, слива, берба, јавуваат, пензионери, малeшевија, добар, род, аронија, специјален, данило, потекло, тиват, импресум, контакт, корона, интервјуа, search, поплавени, делови, котор, харадинај, лабараториски, билошко, оружје, грујичиќ, искуството, загина, потоп, маркетинг, единец, косово, авионот, знак, 0066, благодарност, доналд, трамп, езеро, тресеше, братучедот, денеска, второ, апсење, член, овк, еулекс, приведе, син, татко, ознака, еден, многу, дестани, демантираше, кандидат, премиер, смета, дуи, предлог, облаците, димковски, објавен, повикот, поддршка, елаборати, земјоделските, прехранбените, производи, наврнеше, започна, дете, воведува, последниот, лет, кариерата, последен, животот, болниците, полнат, полициски, училиштата, градови, словенците, готовс, moжно, прогласат, епидемија, семафор, работат, финансиска, морала, формиран, фиксен, треба, докажат, станот, сведочат, бил, празен, плаќаат, надоместок, исклучуваат, немирите, кавказ, потопија, турската, лира, изгубените, мојсеј, парно, европа, остави, врската, петролеум, индустријата, реинвестира, оштетата, позајми, меѓу, зацврсти, полесно, ребалансот, готов, банкомат, неделава, јавниот, долг, тест, зад, земи, годината, камера, јасно, знаење, годишна, возраст, имаат, вклучено, здравичар, најнови, одумира, рати, лукашенко, сочи, нашиот, путин, дале, едукаторите, русија, all, ултиматум, американски, непотизмот, партизираноста, корупцијата, борбата, голем, тврдејќи, дел, наставниците, отиде, жестоко, реагираа, обуките, предавањата, хеленик, крајот, одборот, бишев, затворањето, донела, одлуката, заштити, депонентите, првиот, шпаркасе, порака, капитал, банкарскиот, стабилен, капацитет, економската, обнова, игра, ммф, потребниот, компанија, имале, доверители, банката, стечај, закон, обештетување, оштетените, средби, обезбедија, политички, партии, опширно, море, затвори, сопственикот, инвеститорот, домашна, неколку, отвора, врз, угостителите, тие, работиме, старо, асо, податоците, влијае, осигурителниот, претераа, помпео, посетата, забрзана, изградба, интерконекторот, надградба, новинарите, фенси, 200, инвеститори, задолжување, сакаат, добијат, статус, стратешки, битиќи, можно, ново, четвртиот, пиво, сет, мерки, познати, просечна, плата, искачи, 510, падот, без, жители, бакојани, добива, шеф, диригент, повеќегодишното, спонзорство, mastercard, дора, патики, децении, доследен, сината, вратоврска, данко, tихана, димитровски, отидовме, малдиви, филхармонија, останавме, бебек, homme, idéal, extrême, фантастичен, концерт, рок, легендата, синот, протоколот, охрид, елизабета, ѓоргиевска, женски, магазин, сопругата, претседателот, лик, принудно, парфем, предизвикани, city, mall, производите, несогорлив, тутун, можат, решенијата, денталните, пушењето, роденден, samsung, награден, признанија, дизајн, idea, parklend, hospitality, skopje, 8миот, поради, вработени, вративме, бебе, раката, дава, суши, почести, турција, 126, министерот, попусти, најинтересната, роденденска, торта, хакер, steffonator, синеплекс, четри, награди, guerlain, машки, одбележа, повеќето, каква, атмосферата, фотогалерија, oва, сликата, бит, пазар, граѓани, пристигнаа, базени, затоа, деца, капеа, фонтаната, плоштад, mаски, почитуваат, мај, штрковите, дождот, посебен, користат, лично, информирање, преземање, нивно, користење, реемитување, можни, договор, најчитани, основачот, порталот, faktor, политика, приватност, rss, останати, линкови, мерката, виножито, креација, август, празнување, музичкиот, гениј, бетовен, повод, 250, неговото, раѓање, вилма, звук, трајковска, поранешната, прва, дама, стилски, изгледа, одлично, најновата, охридско, добриот, посетете, момче, манастирот, свети, шишевски, уживајте, матка, изгледаше, невремето, молњи, аутизам, познавачите, создаде, најголемата, лего, реплика, титаник, коцки, слушаат, group, своето, локални, офицери, париз, луѓе, избодени, нож, жали, кадети, загинаа, терористички, пад, борат, живот, екс, сопруга, познат, турски, фудбалер, напад, контролираме, почне, криза, обновливите, напредуваат, кристијан, дростен, тврди, пандемијата, сега, германија, способност, подготвена, први, светот, колективен, имунитет, создал, мутација, изгубиме, платила, долари, кампањи, чиј, враќаат, рестрикциите, грците, дилема, самозаштита, карантин, паднал, човекот, двор, најмалку, срушил, повреден, селаните, вознемирени, силна, експлозија, удри, куќите, европски, адолесцентите, убијат, вработените, тензии, ерменија, прогласи, воена, состојба, другите, германски, мотивира, откажат, поотпорни, лоша, навика, студија, покажа, случај, маските, помогнат, најмалите, гробарскиот, бомбашки, постоење, илинден, алкалоид, студентските, училишните, домови, вкупен, износ, близу, светска, процес, премиера, новиот, volkswagen, македонски, телеком, користи, обновливи, општина, образовниот, центри, халкбанк, рамстор, мол, одбележува, светскиот, ден, животните, потрошувачки, кредит, здравствени, заштитни, работници, грејс, период, фиксна, каматна, стапка, окта, лаптопи, дата, презентација, паралелните, граѓански, првата, успешна, приказна, западен, написи, јаглен, нато, штити, конфликт, профит, тој, 2001, ширењето, ивор, мицковски, општеството, скандализираше, 350, лим, студијата, политичарите, бела, книга, ефективни, министри, резултати, доверба, плукајте, партиите, ракометарите, тргува, искоцкани, 210, кои, најголемите, казина, коцкарници, цар, металот, портал,
Thumbnail images (randomly selected): * Images may be subject to copyright.GREEN status (no comments)
 • Шахпаска: Родителите ќе м...
 • ЈАНКУЛОВСКА ВЛЕГУВА ВО ИД...
 • ДА СЕ ПРОСТАТ ЛИ ОД ТЕШКО...
 • ОД ИНФЕКТИВНА ЗАМИНУВААТ ...
 • Од Кабинетот на Еди Рама ...
 • ФАКТОР НА ДЕНОТ: Jaнкулос...
 • Колку заработија“ од Мој...
 • Дали е потребна инсталаци...
 • Картичките по 6.000 денар...
 • ТРАНСМЕТ“ НА СЕАТ КОЧАН ...
 • ВРЕМЕТО ГИ ГАЗИ, РОДИТЕЛИ...
 • За Катица Јанева наводите...
 • МВР ја набљудувало Јанкул...
 • ФАКТОР НА ДЕНОТ: Јанакиес...

Verified site has: 139 subpage(s). Do you want to verify them? Verify pages:

1-5 6-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50
51-55 56-60 61-65 66-70 71-75 76-80 81-85 86-90 91-95 96-100
101-105 106-110 111-115 116-120 121-125 126-130 131-135 136-139


The site also has 3 references to external domain(s).

 facebook.com  Verify  twitter.com  Verify  iab.mk  Verify


The site also has 2 references to other resources (not html/xhtml )

 faktor.mk/assets/Faktor-Cenovnik.pdf  Verify  faktor.mk/rss  Verify


Top 50 hastags from of all verified websites.

Supplementary Information (add-on for SEO geeks)*- See more on header.verify-www.com

Header

HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Server nginx
Date Wed, 30 Sep 2020 06:30:11 GMT
Content-Type text/html
Content-Length 162
Connection close
Location htt????/faktor.mk/
Strict-Transport-Security max-age=31536000
HTTP/1.1 200 OK
Server nginx
Date Wed, 30 Sep 2020 06:30:11 GMT
Content-Type text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding chunked
Connection close
Vary Accept-Encoding
Set-Cookie ci_session=a%3A5%3A%7Bs%3A10%3A%22session_id%22%3Bs%3A32%3A%22f12a0c27b0c5c9276710af3798ca2e14%22%3Bs%3A10%3A%22ip_address%22%3Bs%3A12%3A%2251.68.11.203%22%3Bs%3A10%3A%22user_agent%22%3Bs%3A40%3A%22CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29%22%3Bs%3A13%3A%22last_activity%22%3Bi%3A1601447411%3Bs%3A9%3A%22user_data%22%3Bs%3A0%3A%22%22%3B%7D9ccbb24473cf6bc3474b31058a044468; expires=Wed, 30-Sep-2020 16:30:11 GMT; Max-Age=36000; path=/
Access-Control-Allow-Origin *
Content-Encoding gzip
Strict-Transport-Security max-age=31536000

Meta Tags

title="Фактор Портал"
http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"
property="og:image" content="htt????/faktor.mk/assets/img/logo.jpg"
property="og:title" content="Фактор портал"
property="og:url" content="htt????/faktor.mk"
property="og:site_name" content="Фактор портал"
property="og:description" content="Фактор портал"

Load Info

page size85256
load time (s)0.24428
redirect count1
speed download83318
server IP188.40.226.17
* all occurrences of the string "http://" have been changed to "htt???/"

SEO From Wikipedia, the free encyclopedia
Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the online visibility of a website or a web page in a web search engines unpaid results—often referred to as `natural`, `organic`, or `earned` results. In general, the earlier (or higher ranked on the search results page), and more frequently a website appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engines users; these visitors can then be converted into customers. SEO may target different kinds of search, including image search, video search, academic search, news search, and industry-specific vertical search engines. SEO differs from local search engine optimization in that the latter is focused on optimizing a business online presence so that its web pages will be displayed by search engines when a user enters a local search for its products or services. The former instead is more focused on national or international searches. and ADS Publishers From Wikipedia, the free encyclopedia
Advertising is an audio or visual form of marketing communication that employs an openly sponsored, non-personal message to promote or sell a product, service or idea. Sponsors of advertising are often businesses wishing to promote their products or services. Advertising is differentiated from public relations in that an advertiser pays for and has control over the message. It differs from personal selling in that the message is non-personal, i.e., not directed to a particular individual. Advertising is communicated through various mass media, including traditional media such as newspapers, magazines, television, radio, outdoor advertising or direct mail; and new media such as search results, blogs, social media, websites or text messages. The actual presentation of the message in a medium is referred to as an advertisement or `ad` for short.
Commercial ads often seek to generate increased consumption of their products or services through `branding`, which associates a product name or image with certain qualities in the minds of consumers. On the other hand, ads that intend to elicit an immediate sale are known as direct-response advertising. Non-commercial entities that advertise more than consumer products or services include political parties, interest groups, religious organizations and governmental agencies. Non-profit organizations may use free modes of persuasion, such as a public service announcement. Advertising may also be used to reassure employees or shareholders that a company is viable or successful., wall of links.


If you want to put something else on this wall, write to us.